Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Zlatý padák dostal omylem. Miliony Maďar vrátit nechce

Zlatý padák dostal omylem. Miliony Maďar vrátit nechce
iStock
 ČTK

Maďarská firma nedopatřením poslala propuštěnému zaměstnanci zbylou výplatu nikoliv ve forintech, ale v eurech - tedy několikanásobně více, než mu náleželo. Namísto v přepočtu 5600 korun si tak muž přišel na 92 500 eur (2,22 milionu korun). Peníze vrátit odmítá a hrozí mu žaloba, napsala agentura HINA.

Muž, kterému nebyla prodloužena smlouva na dobu určitou, firmě dal údaje o rakouském bankovním účtu, na který mu měla být uhrazena zbylá výplata. Firma ale omylem na tento účet poslala částku 92 549 nikoliv ve forintech, ale v eurech. Jedno euro je v současném směnném kursu zhruba 390 forintů.

Když firma pochybení zjistila, požádala muže o vrácení peněz. Ten to však pod různými výmluvami odmítl - například tvrdil, že k rakouskému účtu nemá přístup. Současně však ze stejného účtu vybral v Kaposváru na jihozápadě Maďarska částku 15 tisíc eur (asi 360 tisíc korun).

Maďarská prokuratura proti němu vznesla obvinění z nezákonného přisvojení peněžitých prostředků. Hrozí mu za to pokuta. Rakouské úřady mezitím poslaly zbylou částku zpět maďarské firmě.

Počet dolarových milionářů se loni meziročně zvýšil o desetinu, navzdory koronaviru.

Válka o lidi: americké banky zasypávají zaměstnance penězi

Zlaté padáky, mnohamilionové odměny, to bývala realita šéfů bank v minulosti. Nyní Goldman Sachs, JP Morgan a spol. přeplácejí řadové lidi. Na Wall Street je válka o talenty. Nejsou lidi.

Přečíst článek

Elon Musk na Twitteru jednomu ze zaměstnanců potvrdil, že ho vyhodil.

Nejslabší, máte padáka. Jak se zaměstnanec Twitteru přímo od Muska dozvěděl o vyhazovu

Personální oddělení americké internetové společnosti Twitter nedokázalo svému zaměstnanci jednoznačně odpovědět na otázku, zda přišel o práci, nebo ne. Pracovník oddělení produktového designu Halli Thorleifsson se proto s dotazem přímo na Twitteru obrátil na majitele firmy Elona Muska.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Pobyt u Balatonu už je pro běžné Maďary nedostupný luxus. Řecko i Itálie jsou levnější

Pobyt u Balatonu už je pro běžné Maďary nedostupný luxus. Řecko i Itálie jsou levnější

Přečíst článek
Američané se sejdou příští týden s Rusy, aby připravili summit

Kovanda: Za neochotu Ruska ke klidu zbraní na Ukrajině by pykala Čína i Slováci a Maďaři

Přečíst článek
Doporučujeme