Zlatý padák dostal omylem. Miliony Maďar vrátit nechce

Maďarská firma nedopatřením poslala propuštěnému zaměstnanci zbylou výplatu nikoliv ve forintech, ale v eurech - tedy několikanásobně více, než mu náleželo. Namísto v přepočtu 5600 korun si tak muž přišel na 92 500 eur (2,22 milionu korun). Peníze vrátit odmítá a hrozí mu žaloba, napsala agentura HINA.
Muž, kterému nebyla prodloužena smlouva na dobu určitou, firmě dal údaje o rakouském bankovním účtu, na který mu měla být uhrazena zbylá výplata. Firma ale omylem na tento účet poslala částku 92 549 nikoliv ve forintech, ale v eurech. Jedno euro je v současném směnném kursu zhruba 390 forintů.
Když firma pochybení zjistila, požádala muže o vrácení peněz. Ten to však pod různými výmluvami odmítl - například tvrdil, že k rakouskému účtu nemá přístup. Současně však ze stejného účtu vybral v Kaposváru na jihozápadě Maďarska částku 15 tisíc eur (asi 360 tisíc korun).
Maďarská prokuratura proti němu vznesla obvinění z nezákonného přisvojení peněžitých prostředků. Hrozí mu za to pokuta. Rakouské úřady mezitím poslaly zbylou částku zpět maďarské firmě.
Zlaté padáky, mnohamilionové odměny, to bývala realita šéfů bank v minulosti. Nyní Goldman Sachs, JP Morgan a spol. přeplácejí řadové lidi. Na Wall Street je válka o talenty. Nejsou lidi.
Válka o lidi: americké banky zasypávají zaměstnance penězi
Money
Personální oddělení americké internetové společnosti Twitter nedokázalo svému zaměstnanci jednoznačně odpovědět na otázku, zda přišel o práci, nebo ne. Pracovník oddělení produktového designu Halli Thorleifsson se proto s dotazem přímo na Twitteru obrátil na majitele firmy Elona Muska.
Nejslabší, máte padáka. Jak se zaměstnanec Twitteru přímo od Muska dozvěděl o vyhazovu
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.