Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Zuckerberg vyzkoušel Apple Vision Pro. „Náš headset Quest je lepší. Tečka,“ zhodnotil

Zuckerberg vyzkoušel Apple Vision Pro. „Náš headset Quest je lepší. Tečka,“ zhodnotil
Profimedia
 nst
nst

Internet zaplavila další recenze na Apple Vision Pro. Tentokrát ale není nadšená a pro pravověrné fandy Applu nepotěší. Ale co taky čekat od výrobce konkurenčního produktu. „Zdá se, že spousta lidí prostě předpokládala, že Vision Pro bude kvalitnější, protože je to Apple a stojí o 3 000 dolarů víc, ale upřímně řečeno mě docela překvapilo, že Quest je pro naprostou většinu věcí, ke kterým lidé smíšenou realitu používají, mnohem lepší," řekl Mark Zuckerberg, šéf Mety.

Je logické, že Zuckerberg bude propagovat produkt své společnosti. Jeho rozhodnutí zveřejnit video o rozdílech mezi Quest 3 a Vision Pro ale ukazuje na vyostřující se konkurenci mezi společnostmi Apple a Meta na poli virtuální reality. Soupeří se o to, kdo bude v tomto odvětví udávat trendy. Obě firmy se snaží prodat spotřebitelům výhody svých headsetů pro smíšenou realitu. Meta se zaměřila na nižší cenu, zatímco Apple se soustředí na ostřejší obrazovky, výkonnější procesory a kvalitnější materiály.

Zuckerberg ve videu na Instagramu řekl, že si myslí, že headset Quest je „mnohem pohodlnější“, lehčí, nabízí širší zorné pole, přesnější sledování rukou a obrazovka je jasnější ve srovnání s Vision Pro. U produktu od Applu vyzvedl vyšší rozlišení obrazovky a „opravdu pěkné“ sledování očí.

„Zdá se, že spousta lidí prostě předpokládala, že Vision Pro bude kvalitnější, protože je to Apple. A stojí o 3 000 dolarů víc. Ale upřímně řečeno mě docela překvapilo, že Quest je pro naprostou většinu věcí, ke kterým lidé používají smíšenou realitu, mnohem lepší. Tečka," dodal Zuckerberg ve videu.

Cenový rozdíl je opravdu markantní. Headset od Applu stojí 3 500 dolarů (85 tisíc korun). Quest 3 je sedmkrát levnější, jeho cena začíná na 500 dolarech (asi 12 tisíc korun). 

Společnost Apple oficiálně uvedla svůj Vision Pro na trh v USA letos 2. února. Meta představila headset Quest 3 loni v září a následující měsíc se zařízení začala dodávat.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme