Dejme druhou šanci 2025: Benefiční aukce zážitků pomáhá lidem překonat závislost

Organizace Sananim spustila nový ročník benefiční kampaně Dejme druhou šanci, jejímž cílem je podpořit osoby na cestě ze závislosti zpět do běžného života. Klíčovou součástí kampaně je dobročinná aukce zážitků s českými osobnostmi, jejíž výtěžek směřuje na podporu klientů Sananimu.
Aukce probíhá od 15. do 30. dubna na platformě Dobrobot.cz. Mezi nabízenými zážitky jsou setkání s Monikou Absolonovou, která věnovala vstupenky na své představení Judy s osobním setkáním, taneční lekce s Natálií Otáhalovou a hercem Matoušem Rumlem nebo večeře s Matějem Ruppertem. Zájemci se mohou těšit i na neformální aktivity, jako jsou turnaj ve fotbálku s tvůrci Tali & Mikýřem, hudební session s Tamarou Klusovou a Šimonem Bilinou, den na rybách s Alešem Hámou nebo návštěva dabingového studia s Michalem Holánem.
„Kampaň ukazuje, že závislost je řešitelný problém a že každý si zaslouží druhou šanci. Aukce nabízí možnost přispět a zároveň získat hodnotný zážitek,“ říká organizátor projektu Vojtěch Kozlík.
Sananim působí v oblasti adiktologie už od roku 1990. Poskytuje komplexní síť služeb od prevence po resocializaci, včetně unikátní terapeutické komunity Karlov, která umožňuje léčbu matek spolu s dětmi – jedinou svého druhu v ČR.
Kampaň nejen finančně pomáhá, ale také boří stigmatizaci, která závislosti stále provází. Známé tváře svou účastí podporují větší otevřenost a empatii vůči lidem, kteří chtějí změnit svůj život.
Veškeré informace o kampani i přehled aukčních zážitků najdete na webu www.dejmedruhousanci.cz.
Philip Morris ČR v průběhu následujících čtyř let podpoří Národní muzeum celkovou částkou 10 milionů korun. Vznikne nový grantový program zaměřený na podporu výzkumu, zachování kulturního dědictví a popularizaci vědy.
Philip Morris podpoří českou vědu
Zprávy z firem
Současná politická situace na Slovensku nevládním organizacím nepřeje. „Nevládní organizace jsou nepřítelem. Občanská společnost je intenzivně napadaná, hovoří se o zahraničních agentech a podobně. V tom je práce, oproti České republice, komplikovanější,” říká Ivana Vagaská, která se problematice odpovědného podnikání věnuje od roku 2012, kdy nastoupila do Nadace Pontis. V posledních letech je ředitelkou Business Leaders Forum (BLF), které Pontis zaštiťuje.
Ve slovenské společnosti klíčí nenávist. Neziskovky tam bojují o přežití, říká Ivana Vagaská
Leaders