Alzheon Martina Tolara získal dalších 100 milionů dolarů. Lék na Alzheimera by mohl být na trhu již příští rok

Společnost Alzheon, za níž stojí český vědec Martin Tolar, finišuje třetí fázi testování svého prostředku ALZ-801. Ten by měl mít výrazný vliv na snižování dopadů Alzheimerovy choroby zejména u mladších pacientů. Nyní Alzheon získal v nejnovějším kole financování dalších 100 milionů dolarů. „Díky této investici máme dostatek prostředků na ukončení poslední fáze testování našeho léku,“ uvedl Martin Tolar.
Blížíme se důležitému okamžiku v léčbě Alzheimerovy choroby. Společnost Alzheon, za níž stojí český lékař Martin Tolar, finišuje závěrečnou fázi klinických testů svého přípravku ALZ-801, který by snižoval dopady Alzheimerovy choroby na pacienty. Díky tomu by lék mohl vstoupit na americký trh v roce 2025, na evropský trh pak v roce 2026.
Aby mohl finální fázi testů dokončit, potřeboval Alzheon další kapitál. Nyní tak zdárně uzavřel další kolo financování, při němž získal dalších 100 milionů dolarů.
„Za poslední tři roky jsme získali 150 milionů dolarů, což na takto volatilním trhu potvrzuje přísliby našich inovativních technologií a vědeckých postupů,“ uvedl pro newstream.cz Martin Tolar. „Díky této investici máme dostatek prostředků na ukončení poslední fáze testování našeho léku,“ dodal.
Studoval v Česku, ale nejvyššího vzdělání dosáhl v Americe. Bez byznysové školy v Michiganu bych nikdy nevybudoval Alzheon, říká lékař Martin Tolar, který je ze všech lidí na světě nejblíž funkčnímu a bezpečnému léku na Alzheimerovu nemoc. V závodě o tento lék byly největší farmaceutické firmy světa, včetně Pfizeru, kde Tolar léta pracoval. „Největší překvapení bylo, že jsme v tom závodě najednou zůstali téměř sami,“ dodává. Jak těžké bylo prosadit se v Americe? Jak chce léčit Alzheimera? A jak chce pomáhat Česku v pozitivním rozvoji? Odpovídá jeden z nejúspěšnějších Čechů současnosti.
Martin Tolar má lék na Alzheimera. Když si jdete za svým, Amerika vám pomůže, říká nejúspěšnější Čech současnosti
Leaders
Konec problémů s Alzheimerem?
Alzheimerova choroba je jednou z hlavních medicínských problémů současného světa. V současnosti ji má celosvětově diagnostikovanou více než 55 milionů lidí, reálný počet lidí trpící Alzheimerem může však být až několikanásobně vyšší, odhady hovoří až o 400 milionech lidí.
Ačkoli je na trhu několik léků pomáhajících pacientům snížit dopady této choroby, lék zatím lidstvo nemá. Právě biotechnologický přístup může situaci změnit.
„Stojíme na počátku nové éry v léčbě Alzheimerovy choroby a náš nový terapeutický přístup má potenciál změnit standard péče a zlepšit přístup k léčbě pro všechny pacienty s Alzheimerovou chorobou. Jsem vděčný za trvalou podporu a věřím v další pokroky v terapii Alzheimerovy choroby a na lepší budoucnost pro všechny pacienty a jejich rodiny postižené touto nemocí,“ uzavřel Tolar.
Studoval v Česku, ale nejvyššího vzdělání dosáhl v Americe. „Bez byznysové školy v Michiganu bych nikdy nevybudoval Alzheon,“ říká lékař Martin Tolar, který je ze všech lidí na světě nejblíž funkčnímu a bezpečnému léku na Alzheimerovu nemoc. V závodě o tento lék byly největší farmaceutické firmy světa, včetně Pfizeru, kde Tolar léta pracoval. „Největší překvapení bylo, že jsme v tom závodě najednou zůstali téměř sami,“ dodává. Jak těžké bylo prosadit se v Americe? Jak chce léčit Alzheimera? A jak chce pomáhat Česku v pozitivním rozvoji? Odpovídá jeden z nejúspěšnějších Čechů současnosti.
Neurolog Martin Tolar: Náš lék na Alzheimera skutečně funguje. Čistí mozek
Leaders
Benefity chůze jsou podle všeho skoro až zázračné. Je to převážně kvůli tomu, že chůze a pomalý souvislý každodenní pohyb je pro člověka tak přirozený, že s jeho nedostatkem vlastně organismus ani nepočítá. Tím je na chůzi závislý pro řadu procesů, takže její absenci tělo vyhodnocuje tak, že ve vnějším prostředí musí být něco špatně. A to se pak v dlouhodobém horizontu nebo/a za současné přítomnosti více nevhodných lifestylových návyků začne projevovat ve formě různých psychických či fyzických problémů.
Biohacking: Procházka je nejkratší cestou k lepšímu zdraví a kondici
Enjoy
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.