Americká Muddy Waters znovu útočí na skupinu miliardáře Radovana Vítka

Americká investiční společnost Muddy Waters Research pokračuje v útoku na realitní firmu CPI Property Group (CPIPG) miliardáře Radovana Vítka. Ve své nové zprávě uvádí, že CPIPG nadhodnocuje své portfolio a poskytuje nesprávné údaje o obsazenosti kancelářských prostor. Společnost CPIPG naopak tvrdí, že její údaje jsou správné. Muddy Waters podle médií spekuluje na pokles cen dluhopisů CPIPG.
Ceny dluhopisů CPIPG po zveřejnění nové zprávy analytiků Muddy Waters klesly a směřují k nejvýraznějšímu jednodennímu poklesu za dva měsíce, uvedla agentura Bloomberg. Společnost Muddy Waters už v listopadu zveřejnila zprávu, která tvrdila, že Vítek lže o skutečné hodnotě firmy CPIPG. Ceny některých dluhopisů CPIPG tehdy podle Bloombergu sestoupily na rekordní minima, později však ztráty smazaly.
Muddy Waters v nové zprávě zpochybňuje údaje CPIPG o hodnotě portfolia nemovitostí v Berlíně a obsazenosti kancelářských prostor v Praze a ve Varšavě. Poukazuje rovněž na údajné nadhodnocení pozemků CPIPG v pražských Bubnech. Tvrdí, že tržní hodnota pozemků je zhruba o polovinu nižší než hodnota uváděná firmou CPIPG.
Realitní společnost CPI Property Group (CPIPG) českého miliardáře Radovana Vítka prodá historickou budovu pojišťovny ve Spálené ulici v centru Prahy. Obchod téměř za miliardu korun má být dokončen v nejbližších dnech, uvedl server e15.cz.
Výprodeje portfolia realitního magnáta Vítka pokračují. Prodává tři domy v centru Prahy
Reality
„Podobně jako první zpráva obsahuje tento druhý pokus senzační tvrzení, recyklovanou kritiku a slabý průzkum. CPIPG opět připraví podrobnou a profesionální odpověď založenou na faktech,” uvedla CPIPG v reakci na novou zprávu Muddy Waters. „CPIPG je přesvědčena, že informace, které zveřejňuje, jsou správné,” dodala.
Vítek, který je podle loňského žebříčku časopisu Forbes šestým nejbohatším člověkem v České republice, je většinovým vlastníkem CPIPG s podílem kolem 90 procent. CPIPG má sídlo v Lucembursku a s jejími akciemi se obchoduje na burze ve Frankfurtu nad Mohanem. Firma vlastní nemovitosti například v České republice, Německu, Rakousku, Itálii, Polsku či na Slovensku.
Realitní skupina CPI Property Group (CPIPG) českého miliardáře Radovana Vítka prodává malou část svého podílu v rakouské realitní společnosti Immofinanz. Hodnota transakce činí zhruba 51,9 milionu eur (téměř 1,3 miliardy korun). CPIPG uvedla, že transakce posílí její likviditu.
Vítkova CPIPG prodala za 1,3 miliardy část podílu v rakouské Immofinanz
Reality
V uplynulých týdnech se objevuje na realitním trhu jedna prodejní akce CPI Property Group (CPIPG) za druhou. Po odprodeji nemovitostí v Chorvatsku a dalších 11 v Česku společnost Radovana Vítka nyní prodává majetek i ve Švýcarsku. Hrubá hodnota transakce podle CPIPG představuje více než 100 milionů švýcarských franků, tedy 2,551 miliardy korun. Získané prostředky mají být využity na dluhy. Ještě poslední listopadový den ale znovu zveřejnila sérii otázek k transakcím CPIPG americká investiční společnost Muddy Waters, která vyzývá Vítka a jeho CPIPG k objasnění nesrovnalostí.
Vítkova CPI hledá miliardy, kde se dá. Po hotelovém komplexu v Chorvatsku prodává lyžařský resort ve Švýcarsku
Reality
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.