Balík pro Zuckerberga. Jeho Meta mu z dividendy přihraje stovky milionů dolarů ročně

Dobré čtvrtletí americké internetové společnosti Meta, která v něm ztrojnásobila čistý zisk na více než 14 miliard dolarů (zhruba 320 miliard korun), se projeví i na odměnách pro akcionáře. A na pořádný balík peněz se může těšit šéf společnosti Mark Zuckerberg.
Meta už dřívě uvedla, že že akcionářům vyplatí čtvrtletní dividendu ve výši 50 centů na akcii. Dodala, že schválila program zpětného odkupu vlastních akcií v hodnotě 50 miliard dolarů. A vzhledem k tomu, že Zuckerberg vlastní asi 350 milionů akcií, odnesl by si domů asi 175 milionů dolarů z každé čtvrtletní platby před zdaněním, uvedla s odvoláním na své zdroje agentura Bloomberg. Ročně by si tak zakladatel sociální sítě Facebook mohl přijít až na 700 milionů dolarů, tedy více než 16 miliard korun.
„Měli jsme dobré čtvrtletí, protože naše komunita a podnikatelské aktivity pokračovaly v růstu,“ uvedl k výsledkům společnosti Meta šéf firmy Mark Zuckerberg.
Společnost Neuralink miliardáře Elona Muska oznámila, že v neděli byl prvnímu člověku implantován její mozkový čip. Pacientovi se daří dobře, napsala firma podle agentury Reuters v pondělí na síti X. Čipy mají umožnit postiženým pacientům znovu se pohybovat a komunikovat.
Muskova firma Neuralink už dloube lidem do hlavy. První člověk dostal mozkový čip
Enjoy
Společnost Meta je majitelem sociálních sítí Facebook, Instagram a Threads či komunikační služby WhatsApp. Čtvrtletní tržby společnosti se meziročně zvýšily o 25 procent na 40,1 miliardy dolarů. Překonaly tak očekávání analytiků, kteří je podle společnosti LSEG odhadovali v průměru na 39,2 miliardy dolarů.
„Meta potvrdila další kvartál v řadě jak oživení příjmů z reklamy, tak lepší ziskovost díky efektivnějšímu řízení nákladů. Tržby i zisk na akcii skončily nad očekáváním analytiků,“ uvedl k výsledkům analytik XTB Štěpán Hájek. „O vysoké kvalitě výsledků vypovídá fakt, že se společnost poprvé v historii rozhodla vyplatit dividendu ve výši 0,5 dolaru na akcii,“ dodal.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.