Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Biden řekl Muskovi: Vy propouštíte, Ford nabírá

Elon Musk
ČTK
 nst
nst

Co přesně napsal Musk zaměstnancům o propouštění?

Vizionář a provokatér Elon Musk koncem minulého týdne rozčeřil hladiny veřejného mínění, když oznámil, že Tesla propustí deset procent zaměstnanců. Poté, co se na něj sesypala vlna kritiky a odnesly to i akcie Tesly, to trochu zmírnil a řekl, že zas tak propouštět nebude, ale bude nabírat brigádníky s hodinovou mzdou. 

Musk má prý superšpatný pocit z budoucnosti. 

Tesla ve výroční zprávě uvedla, že ke konci roku 2021 zaměstnávala po celém světě 99 290 lidí.

CNBC se zeptala prezidenta Joea Bidena na Muskův negativní ekonomický výhled v pátek poté, co byly zveřejněny zprávy o snížení počtu lidí v Tesle. Biden řekl, že zatímco Musk mluví o ekonomických obavách a snižování, Ford zvyšuje své investice do výroby nových elektrických vozidel s 6000 novými zaměstnanci odborů na Středozápadě. Prezident také pochválil bývalý Chrysler Corp., Stellantis, za podobné investice do výroby elektrických vozidel v USA. a Intel za přidání 20 000 nových pracovních míst ve výrobě počítačových čipů. "Přeji hodně štěstí na cestě na Měsíc," zavtipkoval na Muskův účet Biden.

Kopie dopisu Muska zaměstnancům Newstream

A co napsal Musk v dopise zaměstnancům? Kopii přinesla CNBC.

Komu: Všem
Předmět: Propouštění
Datum: Pátek 3. června 2022

Tesla sníží počet platů zaměstnanců o 10 %, protože v mnoha oblastech máme přebytek zaměstnanců. Všimněte si, že to neplatí pro nikoho, kdo skutečně vyrábí auta, baterie nebo instaluje solární panely. Počet lidí pracujících na hodiny se zvýší. Elon

Elon Musk

Musk: Propouštět lidi nebudu, ale najmu víc jen těch placených od hodiny

Šéf automobilky Tesla otočil, nakonec v e-mailu avizované propouštění nechystá. Počet zaměstnanců Tesly má naopak v příštích 12 měsících vzrůst, uvedl Musk na Twitteru.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme