Boháč britského parlamentu. Kontroverzní poslanec Farage si za měsíc vydělá miliony

Jeden ze strůjců brexitu a šéf protiimigrační strany Reform UK Nigel Farage je v nově zvoleném britském parlamentu poslancem s nevyššími příjmy.
Moderováním v konzervativní televizní stanici GB News si za rok vydělal téměř 1,2 milionu liber (35,5 milionu korun). Podle serveru deníku The Guardian to vyplývá z registru příjmů a darů poslanců.
Příjmy ze sociálních sítí
Farageův měsíční moderátorský plat je 97 900 liber (2,9 milionu korun). Peníze mu dává GB News, kterou spoluvlastní miliardář Paul Marshall. Poslanec za Clacton Farage dostává také 4000 liber měsíčně od deníku The Daily Telegraph. Nemalé příjmy od svého zvolení získal od sociálních sítí: 1550 liber (45 900 korun) ze sítě X, 853 liber (25 200 korun) ze sítí společnosti Meta a 4000 liber (118 tisíc korun) z videí na Cameo.
Dříve byl nejlépe vydělávajícím poslancem člen Konzervativní strany Geoffrey Cox, který zároveň pracuje jako advokát. V advokátní kanceláři Withers loni vydělal 293 400 liber (8,7 milionu korun). V červenci také inkasoval od indické komory platbu 379 tisíc liber (11,2 milionu korun) za práci odvedenou v letech 2016 až 2018.
Překvapivý výsledek nedělních voleb ve Francii vyvolal ve světě úlevu, ale riskantní hra prezidenta Emmanuela Macrona oslabila jeho i Evropu, píše v komentáři pro deník The Guardian britský historik Timothy Garton Ash.
Britský historik: Francie míří k chaosu, novým majákem stability je Velká Británie
Politika
Labouristický premiér Keir Starmer podle registru dostal od Fotbalové asociace čtyři vstupenky na koncert Taylor Swiftové v hodnotě 4000 liber (118 tisíc korun). Média a veřejnost si již dříve všímala darů a služeb v hodnotě 76 tisíc liber (2,25 milionu korun), které Starmer dostal ještě jako představitel opozice.
Z registru také vyplynulo, že téměř polovina z 211 nově zvolených labouristických poslanců obdržela dary na svou kampaň od labouristické organizace Labour Together, kterou nyní vede bývalý poslanec Jonathan Ashworth. Organizace v uplynulém roce také uhradila platy zaměstnanců nebo náklady na průzkumy deseti ministrů, včetně Rachel Reevesové, Yvette Cooperové a Davida Lammyho.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.