Branson prodal část Virgin Galactic. Peníze použije na rozvoj firmy | Newstream

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Branson prodal část Virgin Galactic. Peníze použije na rozvoj firmy

Richard  Branson
ČTK
 ČTK

Britský miliardář Richard Branson prodal za téměř 300 milionů USD (6,5 miliardy korun) část svého podílu ve společnosti Virgin Galactic Holdings.

I nadále však zůstává největším akcionářem firmy, kterou založil. Prodej akcií přišel měsíc poté, co společnost dokončila svůj první zkušební let do vesmíru s posádkou, kterého se účastnil i jednasedmdesátiletý Branson.

Branson podle sdělení pro akciovou burzu prodal od 10. do 12. srpna prostřednictvím své skupiny Virgin Investments více než deset milionů akcií, což odpovídá téměř čtyřprocentnímu podílu. Virgin Investments je největším akcionářem společnosti Virgin Galactic, v červenci její podíl podle údajů společnosti Refinitiv činil 22 procent.

Zisk z prodeje chce Branson použít na aktivity ze skupiny Virgin Group zaměřené na volný čas a podnikání, které nejvíce zasáhla pandemie nemoci covid-19, ale také na rozvoj nového podnikání, řekl mluvčí konglomerátu.

Vesmírná loď společnosti Virgin Galactic britského miliardáře Richarda Bransona.

Vesmírná turistika. Musk, Bezos a nově i Branson mohou vyslat do kosmu klienty

Společnost Virgin Galactic miliardáře Richarda Bransona oznámila, že dnes obdržela souhlas amerického Federálního úřadu pro letectví (FAA) pro lety s lidmi do vesmíru. Informovala o tom agentura Reuters, která v této souvislosti poukázala na rostoucí konkurenci v rodícím se lukrativním sektoru vesmírného cestovního ruchu.

Přečíst článek

Akcie Virgin Galactic v pátek na burze v New Yorku vykazovaly pokles asi o tři procenta, později ale část ztrát smazaly. Ve středu banka Morgan Stanley zhoršila hodnocení akcií a nyní očekává, že jejich kurz bude zaostávat za vývojem celého trhu. Ve zprávě pro klienty pak uvedla, že nadšení kolem Virgin Galactic by mělo ochladnout, protože letový plán vstupuje do klidnějšího období. Ve čtvrtek zhoršila své hodnocení i banka Credit Suisse.

Prodej podílu je už třetím Bransonovým prodejem od vstupu Virgin Galactic na burzu v roce 2019 prostřednictvím spojení s firmou specializovanou na akvizice, takzvanou SPAC. V květnu 2020 Branson prodal akcie za 504,5 milionu USD a letos v dubnu za 150,3 milionu USD, upozornil server CNBC.

Virgin Galactic plánuje příští rok začít s turistickými cestami. Bransonovo impérium, do kterého už nyní patří řada aktivit od nahrávací společnosti po nealkoholické nápoje, se tak rozšíří o vesmírnou turistiku. Branson založil značku The Virgin v roce 1970 jako zásilkový obchod, od té doby je spojena s více než 40 podniky po celém světě, včetně britské banky Virgin Money UK. Agentura Bloomberg odhaduje hodnotu Bransonova majetku na 6,5 miliardy USD.

Britský miliardář a zakladatel Virgin Galactic ve vesmíru

Musk poletí do vesmíru s konkurencí. Koupil si lístek u Virgin Galactic

Lístek na let do vesmíru se společností Virgin Galactic, kterou založil britský miliardář Richard Branson, má i jeho konkurent Elon Musk, píše The Wall Street Journal.

Přečíst článek

Pavel Maurer

Gastro novinář Maurer: Některé restaurace otvírají, jen když mají hosty

Covid zasadil české gastronomické scéně hluboké rány. Definitivně zavřela až třetina provozů od malých venkovských hospůdek až po špičkové restaurace. Za oběť pandemii padla také vyhlášená pražská restaurace Bellevue, která vévodila žebříčku nejlepších restaurací podle Maurerova výběru. A co radí sám Pavel Maurer podnikům, které složitou ekonomickou situaci přežily? „Nezdražovat neuváženě. Lidé jsou nyní šetrnější, více kontrolují ceny,“ říká v rozhovoru pro newstream.cz gastro novinář a vydavatel průvodce po tuzemských restauracích.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme