Buffett opět na nákupech. Portfolio rozšířil o podíl v bance Citigroup

Investiční společnost Berkshire Hathaway koupila podíl v bance Citigroup za tři miliardy dolarů (71 miliard korun). Firma miliardáře Warrena Buffetta se zároveň zbavila téměř celého podílu za 8,3 miliardy dolarů v telekomunikační společnosti Verizon Communications.
Koupě Citigroup, ve které skupina bude vlastnit 2,8 procenta, přichází v době, kdy se Berkshire zbavila zbývajícího podílu v konkurenční bance Wells Fargo, kterou vlastnila více než tři desetiletí. V regulačním spisu, ve kterém popisuje své akciové investice ve Spojených státech k 31. březnu, Berkshire oznámila také nové podíly v chemické společnosti Celanese, pojišťovací holdingové společnosti Markel a v distributorovi léků McKesson.
Buffett v předchozích letech, kdy se akcie nejprve vinou pandemie propadly a následně prudce rostly, vyčkával, v letošním prvním čtvrtletí ale nakupoval hodně. Berkshire utratila v kvartálu za akcie 51,1 miliardy dolarů, včetně dříve zveřejněných podílů ve společnostech Chevron a Occidental Petroleum, výrobci počítačů a tiskáren HP a ve videoherní firmě Activision Blizzard.
Buffett, kterému bylo na konci srpna 91 let, často kupuje akcie ve firmách, když nemůže nalézt celou firmu, kterou by přidal do stáje Berskhire. V té jsou nyní desítky společností z oblasti pojišťovnictví, energetiky, potravinářství, maloobchodu, průmyslu, železnice a dalších sektorů. Prostředků na nákupy během současného poklesu akciových trhů má jeho konglomerát dost - loňský rok zakončil s téměř rekordní částkou 146,7 miliardy dolarů v hotovosti na účtu.
Miliardář a filantrop Warren Buffett nakoupil v prvním čtvrtletí akcie společnosti Apple za 600 milionů dolarů (14,1 miliardy korun). Využil k nákupům třídenního poklesu ceny a kdyby Apple neoživil, nakoupil by další, píše CNBC.
Buffett přikoupil akcie Applu za stamiliony. A nakupoval by dál, kdyby nezdražily
Leaders
Americká společnost Berkshire Hathaway investora Warrena Buffetta koupí za 11,6 miliardy dolarů (259 miliard korun) pojišťovnu Alleghany.
Buffett přikoupil další pojišťovnu, v přepočtu za víc než čtvrt bilionu korun
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.