Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Buffett prodal akcie v GM a dalších firmách. Hromadí hotovost

Americký miliardář Warren Buffett
ČTK
 ČTK

Investiční společnost Berkshire Hathaway amerického miliardáře Warrena Buffetta prodala podíly v automobilce General Motors, farmaceutické firmě Johnson & Johnson a ve výrobci spotřebního zboží Procter & Gamble. Snížila rovněž podíl v internetovém obchodě Amazon. Objem hotovosti firmy Berkshire se tak vyšplhal na rekordních 157,2 miliardy dolarů (přes 3,5 bilionu Kč). Vyplývá to ze zprávy pro regulační úřady, na kterou odkazuje agentura Reuters.

Společnost Berskhire podle zprávy ve třetím čtvrtletí prodala akcie v hodnotě sedm miliard dolarů, zatímco na nákupy akcií vynaložila pouze 1,7 miliardy dolarů. Na konci září činila hodnota akciového portfolia firmy 318,6 miliardy dolarů. Za první tři čtvrtletí letošního roku hodnota prodaných akcií převýšila hodnotu nákupů o 23,6 miliardy dolarů.

Berkshire podle agentury Bloomberg ve třetím čtvrtletí prodala i veškerý svůj podíl ve videoherní firmě Activision Blizzard, kterou v říjnu převzal softwarový gigant Microsoft. Snížila také svůj podíl ve výrobci počítačů HP.

Americký miliardář Warren Buffett

Berkshire Hathaway znásobila ztrátu, zároveň však vykázala rekordní provozní zisk

Investiční společnost Berkshire Hathaway amerického miliardáře Warrena Buffetta v letošním třetím čtvrtletí více než zečtyřnásobila svou čistou ztrátu na 12,77 miliardy dolarů (290,4 miliardy korun).

Přečíst článek

Třiadevadesátiletý Buffett patří mezi nejbohatší lidi světa a díky svým úspěšným investicím si vysloužil přezdívku Věštec z Omahy. Firmu Berskhire řídí od roku 1965. Podle aktuálního žebříčku miliardářů agentury Bloomberg je Buffett devátým nejbohatším člověkem na světě s majetkem v hodnotě kolem 119 miliard dolarů (téměř 2,7 bilionu Kč).

Společnost Berkshire začátkem listopadu oznámila, že její čistá ztráta se ve třetím čtvrtletí více než zečtyřnásobila na 12,77 miliardy dolarů, a to v důsledku poklesu hodnoty akciových investic, zejména podílu v technologické firmě Apple. Provozní zisk ale firma zvýšila o 41 procent na rekordních 10,76 miliardy dolarů. Berkshire ovládá desítky dceřiných společností, které podnikají v různých odvětvích, například v pojišťovnictví.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Warren Buffett

Týden tradera: Buffett vyrazil na nákupy. Trhy vystrašil výbuch rakety v Polsku

Přečíst článek
Donald Trump

Výnosy dluhopisů rostou. Sexy akcie i bitcoin se mohou dostat pod tlak

Přečíst článek
Doporučujeme