Buffettova firma prodělala 43 miliard dolarů. Může za to pokles akcií Applu
Investiční firma Berkshire amerického miliardáře Warrena Buffetta vykázala za druhé čtvrtletí kvůli propadu akciových trhů čistou ztrátu 43,8 miliard dolarů. Minulý rok měla firma ve stejném období čistý zisk 28,1 miliardy dolarů. Informovala o tom agentura Reuters.
Provozní zisk, který Buffett považuje za lepší ukazatel výkonů společnosti, se ve čtvrtletí meziročně zvýšil o 39 procent na 28 miliard dolarů. Výkon zajišťoven a železniční divize BNSF v portfoliu konglomerátu kompenzoval ztrátu pojišťovny Geico, v níž nedostatek autodílů a vyšší ceny vozidel zvýšily ztráty z pojistných událostí.
Berkshire zpomalila odkup vlastních akcií. V uplynulém čtvrtletí na odkup vyčlenila jednu miliardu dolarů, letos zatím úhrnem 4,2 miliardy dolarů.
Do jiných akcií smíšený koncern ve druhém kvartálu investoval přes 6,1 miliardy dolarů. To je méně než 51,1 miliardy dolarů v prvním čtvrtletí, kdy získala významné podíly v ropných společnostech Chevron a Occidental Petroleum.
Charitativní aukce, v níž se dražil oběd s americkým investorem a filantropem Warrenem Buffettem, vynesla rekordní částku. Ta poputuje do rukou sanfranciské charitativní organizace Glide, upozornila agentura Reuters.
Kdo zaplatil za oběd s Warrenem Buffettem 19 milionů dolarů?
Filantropie
Akcie Applu klesly
V uplynulém kvartálu klesly akcie tří hlavních pozic Berkshire, tedy akcie společností Apple, Bank of America a American Express, každá o více než 21 procent. Buffett vždy akcionářům doporučuje, aby čtvrtletní výkyvy investic ignorovali. Upozorňuje, že Berkshire vydělá, pokud akcie časem porostou.
Například v roce 2020 konglomerát v prvním čtvrtletí prodělal kvůli dopadu pandemie nemoci covid-19 na akciové trhy téměř 50 miliard dolarů, ale za celý rok vydělal 42,5 miliardy dolarů.
Akcie společnosti letos překonaly výkonnost širšího amerického trhu. Klesly o dvě procenta, zatímco index Standard & Poor's 500 oslabil o zhruba 13 procent.
Miliardář a filantrop Warren Buffett nakoupil v prvním čtvrtletí akcie společnosti Apple za 600 milionů dolarů (14,1 miliardy korun). Využil k nákupům třídenního poklesu ceny a kdyby Apple neoživil, nakoupil by další, píše CNBC.Buffett přikoupil akcie Applu za stamiliony. A nakupoval by dál, kdyby nezdražily
Leaders
Jedenadevadesátiletý Buffett patří mezi nejbohatší lidi světa a díky svým úspěšným investicím si vysloužil přezdívku Věštec z Omahy. Podle žebříčku miliardářů agentury Bloomberg je Buffett osmým nejbohatším člověkem na světě s majetkem v hodnotě kolem 102 miliard dolarů.
Proslulé „Orákulum z Omahy“ na výroční konferenci své investiční společnosti Berkshire Hathaway dal kolegům pár cenných rad. Tou hlavní však bylo, že před inflací se nejspíš neschová nikdo, ať investuje do čehokoli.Warren Buffett: Inflace napálí všechny. Trhy se staly hráčským salonkem
Leaders
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.