Co pro mě bude úspěchem? Když na Twitteru bude diskutovat víc Američanů, říká Musk
Elon Musk má o u budoucnosti své poslední akvizice jasno. Na Twitter chce přitáhnout mnohem větší počet lidí a z okrajové sociální platformy vybudovat dominantní.
„Chci pracovat na rozšíření dosahu Twitteru. Chci, aby ho začala používat jako svoji sociální platformu většina Američanů,“ nechal se slyšet Musk na každoroční společenské akci Met Gala v New Yorku.
Podle agentury Reuters Twitter denně navštíví kolem 40 milionů Američanů.
Kromě přitáhnutí většího počtu uživatelů má Musk rovněž v plánu zprůhlednit politiku Twitteru a veřejnosti odkrýt to, jakým způsobem software nakládá s jednotlivými tweety.
Výsledková sezona dokonala dílo zkázy na majetku většiny nejbohatších lidí planety. Poraženým dosavadního roku je zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg, jehož jmění kleslo o polovinu. Naopak neznámý indický miliardář Gautam Adani využívá komplikované situace na Ukrajině a v Číně a jeho přístavy mu vydělaly desítky miliard navíc za pár týdnů, vyplývá ze žebříčku miliardářů agentury Bloomberg.Američtí miliardáři letos chudnou. Nahoru se derou indičtí magnáti
Money
Musk začátkem dubna oznámil, že koupil v Twitteru zhruba devítiprocentní podíl. Poté oznámil, že chce firmu Twitter koupit celou. Nabídnul 54,20 dolaru za akcii, což celý podnik ohodnocuje zhruba na 43 miliard dolarů (977 miliard korun). Tuto částku také akcionáři dostanou.
Musk je podle nejnovějšího žebříčku časopisu Forbes nejbohatším člověkem na světě, hodnota jeho majetku se odhaduje na 268 miliard dolarů. Kromě Tesly vlastní podíl 43,61 procenta v nekótované společnosti SpaceX, jejíž hodnota se odhaduje na 100 miliard dolarů.
Apple zvýhodňuje proti konkurenci svou mobilní platební aplikaci Apple Pay, tvrdí Evropská komise. Pokud se její podezření potvrdí, hrozí Applu pokuta až 36 miliard dolarů (857 miliard korun).Applu hrozí obří pokuta. Podle Vestagerové potlačuje konkurenci na poli platebních aplikací
Zprávy z firem
Proslulé „Orákulum z Omahy“ na výroční konferenci své investiční společnosti Berkshire Hathaway dal kolegům pár cenných rad. Tou hlavní však bylo, že před inflací se nejspíš neschová nikdo, ať investuje do čehokoli.Warren Buffett: Inflace napálí všechny. Trhy se staly hráčským salonkem
Leaders
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.