Další smlouva v tahu. Rapper Kanye West přišel o kontrakt s Adidasem

Dalšímu z velkých reklamních partnerů slovutného a kontroverzního rappera Kanyeho Westa došla trpělivost s jeho výstřelky v podobě antisemitských poznámek a dalšího podle kritiků nevhodného chování. Reklamní smlouvu zahrnující výrobu sportovních bot značky Yeezy – což odkazuje na nové jméno Ye, pod kterým West vystupuje – mu podle agentury Bloomberg vypověděla společnost Adidas.
„Yeovy nedávné komentáře a činy byly nepřijatelné, nenávistné a nebezpečné a porušují firemní hodnoty rasové různorodosti, vzájemného respektu a spravedlnosti," uvedla společnost v prohlášení podle agentury Bloomberg.
Americký rapper Kanye West se nedávno potýkal s vyhazovy ze sociálních sítí kvůli svým kontroverzním názorům. Nyní si kupuje síť Parler, kde se prý bude moci vyjadřovat svobodně.
Konzervativci jsou umlčováni, prohlásil rapper Kanye West a koupil sociální síť
Leaders
Adidas se tak připojil k módním značkám Balenciaga Gap a Kering a rovněž přeruší vztahy s Westem. Důvodem je, že rapper učinil v posledních týdnech další kontroverzní prohlášení včetně antisemitských příspěvků na sociálních sítích. Nedávno vyvolal kontroverzi tím, že na pařížském týdnu módy měl na sobě košili s nápisem „White Lives Matter“ a později mu byly zablokovány účty na Twitteru a Instagramu po opakovaných antisemitských poznámkách. Zřejmě proto se rozhodl koupit vlastní sociální síť Parler, kde se prý bude moci vyjadřovat svobodně.
Výroba řady Yeezy končí
Rozhodnutí Adidasu následuje po týdnech rozmýšlení členů vedení společnosti, která za posledních deset let vybudovala z řady Yeezy – společně s Kanyem Westem – značku, která podle odhadů společnosti Wall představuje až osm procent celkových tržeb Adidasu. „Adidas ukončí partnerství s Westem, ukončí výrobu produktů značky Yeezy a zastaví všechny platby Westovi a jeho společnostem,“ uvedla firma.
Jen málo lidí pomohlo proměnit hudební branži jako Kanye West. Kdysi hitmaker pro slavnější kolegy se v polovině nultých let rozhodl sám vyjít s kůží na trh a od té doby vydal desítku alb, které zbořily hitparády, dostaly se mezi nejlepší nahrávky všech dob. A sám West se stal globální celebritou, prodal přes 160 milionů desek a vydělal miliardy dolarů. Překvapivě nikoli hudbou, ale teniskami.
Génius, nebo šílenec? Kanye West je hvězdou Netflixu a nabízí revoluční přehrávač hudby
Leaders
Adidas přitom ještě na začátku měsíce označil partnerství s Westem za „jednu z nejúspěšnějších spoluprací v historii odvětví“. Úspěch však přinesl i spoustu hořkosti mezi oběma stranami. Ye obvinil Adidas z kopírování jeho nápadů a špatného řízení značky a na sociálních sítích se posmíval odcházejícímu generálnímu řediteli Kasperu Rorstedovi. Mezitím Adidas uvedl, že se opakovaně pokoušel vyřešit problémy s Ye soukromě, ale nepodařilo se je vyřešit.
Situace kolem Westa je jednou z mnoha potíží Adidasu, který nyní hledá nového generálního ředitele, jenž by převzal vedení v roce 2023. Společnost mimo jiné letos několikrát snížila svou prognózu zisku kvůli klesající poptávce po botách a oblečení v Číně a rostoucím známkám ekonomického zpomalování a příznaků recese v Evropě a Severní Americe.
Hodnota téhle kapely jsou stovky milionů dolarů. Sedmičlenná kapela BTS nejprve prorazila v domovské Jižní Koreji, poté ovládla Asii, až prorazila i v Americe i v Evropě, zvláště u mladšího publika. Stali se slavnějšími než Beatles, abychom parafrázovali proslulý citát Johna Lennona. Nyní se však skupina rozhodla věnovat se sólovým projektům a hlavní kapelu dát na čas k ledu. V Asii to způsobilo šok a otřásla se i burza, kde jsou kotované akcie jejich domovské firmy HYBE. Jak velcí BTS jsou? A jaké rekordy mají na triku?
Mohli být slavnější než Beatles. Nyní si ale korejští BTS dávají pauzu
Enjoy
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.