Donald Trump už není mezi 400 nejbohatšími Američany

K umístění v letošním Forbes žebříčku amerických miliardářů chybělo bývalé hlavě státu Donaldu Trumpovi asi 400 milionů dolarů (8,8 miliardy korun).
Trump nepronikl mezi nejbohatší lidi ve Spojených státech poprvé od konce 90. let. Jeho majetek se sice stejně jako loni odhaduje na 2,5 miliardy dolarů (kolem 55 miliard korun), letos mu ale k umístění v žebříčku časopisu Forbes nestačil. Loni byl Trump na 339. místě.
Od začátku pandemie se hodnota Trumpova majetku podle odhadů snížila zhruba o 600 milionů dolarů. Do velké míry to souvisí se stagnujícími cenami nemovitostí v metropolích. Trump se právě v realitním sektoru hodně angažuje.
V Česku je nejbohatší Renáta Kellnerová s majetkem za téměř 375 miliard. V žebříčku miliardářů časopisu Forbes je devět nováčků a vůbec poprvé mu vládne žena.
Nejbohatší Češi dál masivně bohatnou, žebříček miliardářů vede Kellnerová
Leaders
Forbes uvedl, že Trump byl součástí „nejexkluzivnějšího národního klubu” nepřetržitě od roku 1996. Mezi lety 1997 a 2016 figuroval vždy v horní polovině žebříčku.
Trumpův majetek se začal snižovat už v roce 2016 a od té doby v poklesu pokračoval. Nejbohatší byl Trump podle odhadů v roce 2015, kdy Forbes jeho majetek ocenil na 4,5 miliardy dolarů.
Když byl v letech 2017 až 2021 ve funkci prezidenta, předal Trump vedení svého korporátního konglomerátu synům. Společnosti ale zůstaly psané na něj.
Trump za svého pobytu v úřadu prezidenta opakovaně říkal, že ho prezidentství stojí miliardy dolarů. Podle kritiků se naopak snažil z funkce profitovat, napsal německý server Spiegel.
Miliardáři a institucionální investoři se zajímají o investice do kryptoměn, nehledě na pokles trhu. Má to být ochrana před inflací i spekulace pro budoucnost.
Nejbohatší Američané se dívají po kryptoměnách
Money
Rozdíly v rozložení majetku se v loňském pandemickém roce dále prohloubily. Na světě přibylo 5,2 milionu dolarových milionářů, nejvíce ve Spojených státech a v Německu, zjistila studie investiční banky Credit Suisse nazvaná Global Wealth Report.
Počty dolarových milionářů koronavirus nesrazil. Loni jich přibyla desetina
Money
Další únik dat z offshorových struktur. V Pandora Papers jsou jména tří stovek Čechů a čtyři desítky Slováků. Transakce začne prošetřovat Národní centrála proti organizovanému zločinu.
Ulil si Babiš miliony? Policie bude vyšetřovat všechny z Pandora Papers
Leaders
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.