ESG je podvod, utweetl se Musk a přišel o 12 miliard dolarů

Středa byla pro Elona Muska smolným dnem. Vypsal se z ní na Twitteru. Jeho zpráva o 197 znacích ho ale připravila o další miliardy dolarů. Hodnota Tesly za jediný den spadla o 12 miliard dolarů. Automobilka navíc přišla o výsostné postavení mezi společnostmi, které jedou na vlně udržitelného byznysu. „ESG je podvod,“ utweetl se ve vzteku Musk. A dodal, že je z něj nově republikán.
Muskovo měsíční tažení za akvizicí Twitteru, které se projevuje hlasitými příspěvky na této sociální síti, čím dál víc znepokojuje akcionáře Tesly. Ti jsou nervózní hlavně z toho, z čeho by nejbohatší člověk na světě koupi Twitteru financoval.
Miliardář Elon Musk prohlásil, že nevylučuje životaschopnou dohodu o převzetí Twitteru za nižší cenu. Nechal se slyšet, že falešní uživatelé tvoří nejméně 20 procent všech účtů na stejnojmenné sociální síti, napsala agentura Bloomberg.
Hra na Twitter nebere konce. Musk ho chce za nižší cenu. Tvrdí, že 20 procent jeho uživatelů je falešných
Leaders
Zatímco Musk strávil středu na Twitteru oznamováním svého politického přechodu z demokratů na republikány a hanobením ESG, Tesla mezitím klesla na nejnižší úroveň v tomto roce a ze svého bohatství umazala 12,3 miliardy dolarů.
Celkově vzato, Musk od zahájení své nabídky na Twitter minulý měsíc už ztratil 49 miliard dolarů, píše Bloomberg.
Plán převzetí internetové společnosti Twitter zhruba za 44 miliard dolarů (více než bilion korun), které za podnik nabídl šéf americké společnosti Tesla Elon Musk, je pozastaven. Musk to dnes uvedl na svém twitterovém účtu. Chce nejprve podrobnosti k podílu falešných a spamových účtů. Akcie Twitteru se v reakci na jeho sdělení propadly zhruba o 20 procent. Musk, který je nejbohatším člověkem na světě, se na převzetí společnosti Twitter dohodl minulý měsíc.
Plán převzetí Twitteru je pozastaven, Musk chce vyjasnit podíl falešných účtů. Akcie sítě klesly
Money
Musk i přesto nadále zůstává nejbohatším člověkem na světě. Podle indexu dolarových miliardářů Bloomberg Billionaires Index jeho jmění dosahuje výše téměř 210 miliard dolarů, tedy o 60,4 miliardy dolarů méně oproti konci loňského roku.
„ESG je podvod,“ napsal na Musk na Twitteru okamžitě po tom, co Tesla přišla o svoji pozici v globálním indexu ESG S&P 500. Svým fanouškům se rovněž svěřil s tím, že „v nejbližších měsících se budou politické útoky vůči jeho osobě ještě víc zesilovat.“
[[Twitter status: https://twitter.com/elonmusk/status/1526958110023245829?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1526958110023245829%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.bloomberg.com%2Fnews%2Farticles%2F2022-05-18%2Fmusk-loses-12-billion-in-a-day-as-he-tweets-politics-slams-esg]]
A proč se z dosud skalního demokrata stal republikán? „Vnímal jsem je (demokraty) jako laskavou stranu. To se ale změnilo, jen rozdělují společnost a podněcují v ní nenávist. Nemohu je dál podporovat a budu proto propagovat republikány,“ napsal na Twitteru.
S&P Teslu vyřadila z indexu ESG na začátku května. Skóre Tesly snížila kvůli „nedostatečné nízkouhlíkové strategii“ a „kodexu obchodního chování“ společnosti. Svou roli sehrály také špatné pracovní podmínky a rasistický přístup, na něž si veřejně stěžovali někteří zaměstnanci kalifornské továrny.
Společnost Tesla zastavila většinu své výroby ve své továrně v Šanghaji kvůli problémům se zajištěním dílů pro svá elektrická vozidla, uvedla agentura Reuters s odkazem na interní zdroje z automobilky. Potíž způsobená tvrdým postupem Pekingu proti šíření covidu je další z řady patálií v poslední době včetně dnešního oznámení firmy o svolání 130 tisíc vozů kvůli poruchám dotykového displeje.
Tesla v problémech. Zastavila výrobu v Šanghaji, v USA svolává desítky tisíc vozů kvůli poruchám
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.