Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

GALERIE: Alžbětino století skončilo. Truchlí celý svět

Královna Alžběta II.
Newstream
 nst
nst

Konec jedné éry, zní titulek zprávy o úmrtí britské královny Alžběty II. magazínu The Economist. Magazín připomíná, jak moc se za skoro století života aristokratky a 69 let jejího vládnutí změnila Británie. A svět. 

Kondolují politici z celého světa.  „Britská královna Alžběta II. byla více než panovnice, definovala éru,” uvedl americký prezident Joe Biden. Byla státníkem s nepřekonatelnou důstojností a ve světě neustálých změn pro generace Britů stálou oporou a zdrojem útěchy a hrdosti, dodal. 

Papež František, který se s Alžbětou coby panovnicí a také hlavou anglikánské církve setkal v roce 2014, připoměl velkorysou službu britskému národu a Společenství, příkladnou oddanost úkolům i její pevné svědectví víry v Ježíše Krista.

Francouzský prezident Emmanuel Macron označil Alžbětu II. za přítelkyni Francie a královnu srdcí, která ztělesňovala kontinuitu a jednotu britského národa přes 70 let a zanechala trvalou stopu ve své zemi a svém století.

„Britská královna Alžběta II. psala žila a psala historii. Těšila se nejvyšší úctě a respektu po celém světě,” napsal německý prezident Frank-Walter Steinmeier.

Irští a severoirští politici od premiéra Michéala Martina po nacionalisty vřele vzpomněli na odkaz královny Alžběty II. a na roli, kterou sehrála při nápravě vztahů mezi Británií a Irskem.

„Během těch několika památných dní se královna nestranila stínů minulosti,” uvedl v prohlášení irský prezident Michael Higgins. „Její dojemná slova a vyjádření úcty Irové velmi ocenili a obdivovali, nastolila jimi nový, na budoucnost orientovaný vztah mezi našimi zeměmi,” dodal.

Jak o smrti Alžběty II. informovala světová média ve čtvrtek večer, si prohlédněte v galerii. 

Královna Alžběta II.

Britská královna Alžběta II. zemřela. Novým králem je její nestarší syn Charles

Britská královna Alžběta II. zemřela. Šestadevadesátiletá panovnice skonala na zámku Balmoral ve Skotsku, kam se za ní dnes odpoledne sjížděli její příbuzní.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme