Gatesovi jsou oficiálně rozvedení. Jak si rozdělí majetek, se neví

Manželství Billa a Melindy Gatesových je oficiálně ukončeno. Rozvodový dokument v pondělí podepsal soudce v Seattlu. Gatesovým nařídil, aby si rozdělili majetek podle podmínek separační dohody, která ale zůstává důvěrná.
Není tak například jasné, kdo získá rodinné sídlo na břehu Washingtonova jezera na předměstí Seattlu, píše na webu list The New York Times. Všechny tři děti Gatesových jsou starší 18 let, takže se nyní už bývalí manželé nemuseli dohodnout na péči o ně. Žádný z nich nepožádal o změnu příjmení, ačkoliv Melinda Gatesová od oznámení rozchodu používá i svoje rodné příjmení Frenchová.
Už v květnu, kdy Gatesová podala žádost o rozvod, byly na ni převedeny akcie společnosti Cascade Investment v hodnotě více než tři miliardy dolarů. Podle Bloomberg Billionaires Indexu to však byl jen zlomek Gatesova jmění, jehož hodnota v čase oznámení byla asi 146 miliard dolarů. Od té doby Gatesův majetek podle indexu ještě narostl na více než 150 miliard dolarů.
Magazín Forbes hodnotu majetku Frenchové Gatesové odhaduje na 3,2 miliardy dolarů (68,6 miliardy korun), může ale prý být ještě vyšší.
Americký miliardář a filantrop Warren Buffett odchází z funkce jednoho ze tří správců dobročinné Nadace Billa a Melindy Gatesových, které už daroval více než 27 miliard dolarů (asi 575 miliard korun). S jejími cíli ale dál souzní a podporuje ji, oznámil 90letý investor.
Buffett rozdal další miliardy a oznámil odchod z rady Nadace Gatesových
Leaders
Zkusí to spolu v nadaci?
Podle NYT otázkou nyní je, jak, nebo zda vůbec, pár bude pracovat v nadaci. Když Bill a Melinda Gatesovi začátkem května veřejně oznámili, že se rozvádějí, ujišťovali, že soukromou charitativní nadaci, která je největší na světě, se chystají řídit společně. Organizace se zaměřuje na problematiku globálního zdraví, boj s chudobou a genderovou rovnost. V nadačním fondu je 50 miliard dolarů, před časem Gatesovi informovali, že do něj přidali dalších 15 miliard dolarů.
Výkonný ředitel nadace Mark Suzman řekl, že Gatesovi se dohodli, že pokud po dvou letech někdo z nich bude další spolupráci považovat za nemožnou, odejde z organizace Melinda Frenchová Gatesová a od Billa Gatese dostane peníze na vlastní charitativní projekty.
Majetek v hodnotě 100 a více miliard dolarů má v současnosti celkem deset lidí. Nejčastěji zakladatelé big tech firem.
Klub těch opravdu nejbohatších se za poslední rok rozrostl
Leaders
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.