Hvězda Raducanu si teď vydělala o moc víc než za celou předchozí kariéru

Nejbohatší sportovkyní světa je Naomi Osaka, nadějná Britka Raducanu ji prý může dotáhnout.
Prize money za vyhraný US Open pro mladou britskou tenistku s rumunsko-čínskými kořeny bude 2,5 milionu dolarů. To je podle CNBC osmkrát více než součet všech jejích předchozích výdělků - dosud si tenistka vydělala dohromady 303 tisíc dolarů.
Osmnáctiletá Britka Emma Raducanu se stala tento týden miláčkem médií - je totiž první tenistkou, která získala grandslamový titul po postupu z kvalifikace. Díky triumfu nad Lejlou Fernandezovou se Raducanu posune ze 150. místa na 23. příčku světového žebříčku. Dcera rumunského otce a čínské matky narozená v Torontu je druhou britskou vítězkou US Open, kde naposed před 53 lety uspěla Virginia Wadeová.
Výhrou její finanční potenciál zdaleka nekončí. „Když si vezeme její věk - ona je Generace Z - její dvojí původ, rostoucí profil a globální platformu, na které se pohybuje, je jasné, že jsou před ní ještě velké věci,” řekl Simon Chadwick z Emlyon Business School stanici BBC 5. Sponzoři se podle něj o ní pobijí.
Vládnou kurtům i fashion světu
Nejlépe placenou sportovkyní světa je nyní Naomi Osaka. Třiadvacetiletá japonská tenistka s haitsko-japonskými kořeny vydělala 37,4 milionu dolarů, přičemž zhruba desetina z toho jsou prize money, zbytek je od sponzorů. Nadějná Britka Raducanu má ale pořádný potenciál, japonskou hvězdu tak může dotáhnout, poznamenává CNBC.
Mimochodem obě tenistky už zaznamenal fashion svět. Raducanu zdobí titulní stranu říjnové edice časopisu Vogue. Osaka vzbudila rozruch na newyorské Met Gala svým extravagantním vzhledem a účesem.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.