Hvězda Raducanu si teď vydělala o moc víc než za celou předchozí kariéru
Nejbohatší sportovkyní světa je Naomi Osaka, nadějná Britka Raducanu ji prý může dotáhnout.
Prize money za vyhraný US Open pro mladou britskou tenistku s rumunsko-čínskými kořeny bude 2,5 milionu dolarů. To je podle CNBC osmkrát více než součet všech jejích předchozích výdělků - dosud si tenistka vydělala dohromady 303 tisíc dolarů.
Osmnáctiletá Britka Emma Raducanu se stala tento týden miláčkem médií - je totiž první tenistkou, která získala grandslamový titul po postupu z kvalifikace. Díky triumfu nad Lejlou Fernandezovou se Raducanu posune ze 150. místa na 23. příčku světového žebříčku. Dcera rumunského otce a čínské matky narozená v Torontu je druhou britskou vítězkou US Open, kde naposed před 53 lety uspěla Virginia Wadeová.
Výhrou její finanční potenciál zdaleka nekončí. „Když si vezeme její věk - ona je Generace Z - její dvojí původ, rostoucí profil a globální platformu, na které se pohybuje, je jasné, že jsou před ní ještě velké věci,” řekl Simon Chadwick z Emlyon Business School stanici BBC 5. Sponzoři se podle něj o ní pobijí.
Vládnou kurtům i fashion světu
Nejlépe placenou sportovkyní světa je nyní Naomi Osaka. Třiadvacetiletá japonská tenistka s haitsko-japonskými kořeny vydělala 37,4 milionu dolarů, přičemž zhruba desetina z toho jsou prize money, zbytek je od sponzorů. Nadějná Britka Raducanu má ale pořádný potenciál, japonskou hvězdu tak může dotáhnout, poznamenává CNBC.
Mimochodem obě tenistky už zaznamenal fashion svět. Raducanu zdobí titulní stranu říjnové edice časopisu Vogue. Osaka vzbudila rozruch na newyorské Met Gala svým extravagantním vzhledem a účesem.
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.