Jágr: Co se dělo dřív, by dnes byla šikana. Všichni jsou hrozně přecitlivělí

Jací byli hokejisté v dobách začátků kariéry Jaromíra Jágra a jací jsou dnes? Jaké jsou mezi nimi hlavní rozdíly? Především ve výchově, říká legendární hokejista Jaromír Jágr v pořadu Victory Club.
„Já zažil osmdesátky, já zažil devadesátky. Co zažívám teďka, to je, jako když vás pořád někdo hladí. Chápu, že se společnost změnila. Všichni jsou citliví, vztahovační. Nesmí se na nikoho zakřičet. Nesmí se nikdo praštit. Ale ne vždy dobré slovo někoho někam posune,“ otevřeně přiznává Jaromír Jágr v pořadu Victory Club.
„Dřív to bylo daleko tvrdší. Současní hráči jsou tak trochu slečinky. Samozřejmě, že by si trenér přál, aby nemusel nic říkat a mužstvo vyhrávalo. Ale takhle to nefunguje. A jestli to byla šikana? Asi by se tomu tak dneska říkalo. Dokonce hrozná šikana. Ale pro nás to bylo součástí toho, že jsou mazáci a bažanti,“ vysvětluje hrdina z Nagana.
V první epizodě pořadu Victory Club Jaromír Jágr popisuje svou cestu na vrchol sportovního světa. Jakou roli v tom hrál talent? Kdo byl jeho životním vzorem a co si od něj vzal? Jakou roli hrají v jeho životě peníze? A co je vlastně úspěch pro Jaromíra Jágra, který i před padesátkou patří k největším hvězdám extraligy? Sledujte první díl pořadu Victory Club na newstream.cz.
Jaromír Jágr: Když děláte svou vášeň naplno, vyděláte si peníze
Newstream TV
Podle něj to však vedlo k výrazné odolnosti jednotlivých hráčů i celého týmu. V NHL prý Jágr nikdy neslyšel, že by někdo nenastoupil kvůli chřipce. „A dneska? Dneska ho nevidíš třeba deset dní.“
Tehdy to bylo dáno tvrdou konkurencí, strachem, že hráči přijdou o pozici v lajně, týmu, nebo dokonce o práci. Dneska však většina hráčů má ohromné sebevědomí a pocit, že bez něj by to družstvo nevyhrálo.
„Já to měl taky. Šel jsem hrát, protože jsem měl pocit, že beze mě to nedají. Ale byl to můj zkreslený pocit. Kolikrát to mužstvo hrálo beze mě líp,“ uzavírá Jágr v pořadu Victory Club.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.