Jeff Bezos: Work-life balance je k ničemu

Nejlepší je propojit práci a život v jedno, soudí někdejší lídr Amazonu Jeff Bezos. V pondělí 5. července ho ve vedení nahradí Andy Jassy. Bezos zůstane jen výkonným předsedou správní rady.
Superlídr, vizionář a zakladatel Amazonu Jeff Bezos nevěří na hledání rovnováhy mezi pracovním životem a volným časem. „Work-life balance je vysilující fráze. O rovnováhu vůbec nejde,” řekl Bezos serveru Business Insider.
Pokud se člověk dívá na práci a volný čas jako na dvě věci, které je třeba vyvažovat, vede to k menší produktivitě. Pak si vždy musí vybírat, zda dělá práci, nebo zábavu - jako by to bylo něco za něco. „Přitom je to spíše kruh, jsou to integrované části. Když jsem doma šťastný, přijdu do kanceláře s úžasnou energií. A když jsem šťastný v práci, přijdu domů s úžasnou energií,” uvedl Bezos.
Bezos se bude adaptovat na nový systém práce už 5. července, kdy odchází z čela Amazonu a předává žezlo Andy Jassymu, který přichází do role CEO z divize Amazon Web Services. Před Bezosem, který se stane předsedou představenstva, jsou i další dobrodružství, jako jeho cesta do vesmíru, která se uskuteční 20. července.
A jaký je jeho vlastní recept na integraci pracovního a rodinného života? Nedává si budík, snídá s rodinou, najde si čas i na umytí nádobí a není fanouškem mnoha porad.
Foto: ČTK
Až společnost Blue Origin příští měsíc vypraví svůj první let do vesmíru s posádkou, chce u toho být i její majitel Jeff Bezos. Zakladatel technologického giganta Amazon a jeden z nejbohatších mužů planety oznámil, že hodlá let absolvovat společně se svým bratrem Markem. Do kosmu je doprovodí vítěz aukce, který za let zaplatil 28 milionů dolarů.
Šéf Amazonu Bezos poletí v červenci do vesmíru s bratrem i vítězem aukce
Leaders
Společnost Virgin Galactic miliardáře Richarda Bransona oznámila, že dnes obdržela souhlas amerického Federálního úřadu pro letectví (FAA) pro lety s lidmi do vesmíru. Informovala o tom agentura Reuters, která v této souvislosti poukázala na rostoucí konkurenci v rodícím se lukrativním sektoru vesmírného cestovního ruchu.
Vesmírná turistika. Musk, Bezos a nově i Branson mohou vyslat do kosmu klienty
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.