Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Kde kotví miliardáři? Letošním hitem je Itálie

Superjachta Dilbar
Alberto-g-rovi / Creative Commons / CC-BY-3.0
Stanislav Šulc

V srpnu kotvilo nejvíc takzvaných superjachet u pobřeží Itálie. Naopak v USA jejich počty výrazně propadají.

Jako úkryt před pandemií, ale také před davy obdivovatelů či fanoušků si nejbohatší lidé planety letos volí Středozemní moře. Pobřeží Itálie, Francie, Španělska či Chorvatska jsou letos nejčastějšími přístavy takzvaných superjachet, tedy skutečně luxusních plavidel, která si mohou dovolit jen ti nejbohatší.

Přitom právě Itálie je letošním lídrem, když tu podle analýzy agentury Bloomberg v srpnu kotvilo 228 takových plavidel (o 20 více než v srpnu loňského roku).„Celebrity jako Kendall Jenner, Paris Hilton nebo Dwayne Wade byli spatřeni, jak si na svých jachtách užívají slunce u pobřeží Itálie,“ uvádí Bloobmerg.

Podle informací agentury pak u italského pobřeží byly zaznamenány mimo jiné 511 stop dlouhá jachta Dilbar vlastněná ruským oligarchou Alisherem Usmanovem, 437 stop dlouhá loď Al Mirqab, jejíž majitelem je katarský šejk Hamad Bin Jassim Bin Jaber Al Thani, nebo Le Grand Bleu, 355 stop dlouhé plavidlo Eugena Shvidlera neboli Jevgenije Markoviče Shvidlera, rusko-amerického miliardáře a spolupracovníka Romana Abramoviče.

Amerika na ústupu

Bloomberg upozorňuje na výrazný meziroční propad počtu milirdářských jachet u amerického pobřeží. V celkovém počtu sice USA stále drží druhou příčku, ale meziročně si pohoršily o 43 jachet na letošních 198. Meziroční propady zaznamenalo také Turecko (o 25) či Chorvatsko (o dvě superjachty).

Naopak největší nárůst zaznamenalo Řecko, kde oproti loňsku kotví o 60 miliardářských jachet více.

Trojice největších superjachet světa

Azzam (180 metrů)

Nejdelší jachta světa Azzam Javier Virués Ortega / Creative Commons / CC-BY-3.0

Byla postavena v roce 2013 a jejím majitelem je prezident Spojených arabských emirátů Khalifa bin Zayed Al Nahyan.

 

Fulk Al Salamah (164 metrů)

Jachta ománského královského loďstva Fulk Al Salamah Rennboot / Creative Commons / CC-BY-3.0

Loď byla dokončena v roce 2016 a je ve službách ománského královského loďstva.

 

Eclipse (162,5 metru)

Superjachta Eclipse Romana Abramoviče Pontificalibus / Creative Commons / CC-BY-3.0

V roce 2010 tuto loď převzal ruský oligarcha Roman Abramovič a podle dostupných údajů stála 340 milionů eur.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme