Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Koupě Twitteru byla bolestivá, ale správná. Musk si nechal 1500 zaměstnanců z původních osmi tisíc

Elon Musk
ČTK

Twitter má nyní podle Elona Muska 1500 zaměstnanců. Když firmu loni koupil, měla jich téměř osm tisíc. Musk v obsáhlém rozhovoru pro BBC také uvedl, že ke stejnojmenné sociální síti se vrátila většina inzerentů, a je tak teď na nule pokud jde o příjmy a výdajů.

Na otázku, jestli je těžké vyhodit tolik lidí, Musk řekl, že to „není vůbec legrace” a někdy to může být „bolestivé”. Také poznamenal, že všechny zaměstnance nepropouštěl sám. „Není možné mluvit s tolika lidmi tváří v tvář,” řekl Musk.

Elon Musk

X, tweetnul Musk a společnost Twitter přestala samostatně existovat

Elon Musk píše novou kapitolu společnosti Twitter, která se sloučila s nově vytvořenou firmou X Corp..

Přečíst článek

V obsáhlém rozhovoru pro BBC dále uvedl, že Twitter má nyní nejvíce uživatelů, co kdy měl. Pokud by mu za firmu někdo nabídl 44 miliard dolarů, což je stejná částka, za kterou ji koupil, tak by ji prý prodal jen v případě, že by kupující byl „tak oddán říkat pravdu”, jako je on.

Zakladatel a CEO Tesly Elon Musk letí do Číny.

Elon Musk se opět míchá do politiky. Po Putinovi chce jednat s Číňany

Zakladatel automobilky Tesla a majitel sociální sítě Twitter jede na návštěvu Číny. Děje se tak v situaci, kdy jsou čínsko-americké vztahy na bodě mrazu. Média spekulují, že bude v Šanghaji jednat s místními politiky kvůli tamní továrně Tesly. To všechno tajně.

Přečíst článek

Na dotaz, zda nelituje koupě Twitteru, odvětil, že „nešlo o večírek” a „míra bolesti byla extrémně vysoká”. Posledních několik měsíců podle něj bylo skutečně dost stresujících, ale koupě firmy byla správná. Samozřejmě by se našlo mnoho chyb, míní. „Ale konec dobrý, všechno dobré, cítím, že jdeme dobrým směrem.”

Elon Musk

Muskovo působení v Twitteru seřízlo hodnotu firmy o polovic

Elon Musk převzal Twitter loni na podzim, když za sociální síť po soudních tahanicích nakonec zaplatil 44 miliard dolarů a stáhl veškeré akcie z burzy. Od té chvíle se však hodnota Twitteru prudce propadá.

Přečíst článek

Elon Musk nedává rozhovory zase tak často, nicméně s BBC - a uživateli Twitteru - mluvil v úterý přímo v centrále společnosti v San Francisku. Musk připustil, že má zvláštní vztah s médii a popsal ho jako „láska-nenávist, možná spíše nenávist“. „Média mě v USA a Velké Británii dokážou pravidelně naštvat,“ řekl.

V rozhovoru došlo i na téma umělé inteligence. Musk zopakoval, že AI může představovat jisté riziko. AI funguje už dlouho, ale podle Muska potřebovala „snadné rozhraní“, které jí poskytl až ChatGPT. „Měl by existovat regulační orgán, který by zajistil, že AI nepředstavuje nebezpečí pro veřejnost.”

Minulý měsíc patřil šéf Twitteru mezi klíčové postavy v oblasti umělé inteligence, kteří vyzvali k pozastavení výcviku výkonných systémů umělé inteligence kvůli obavám z ohrožení lidstva.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Síť X testuje dolarové předplatné, zpoplatní užívání i základních funkcí, jako je "lajk"

Má Musk skutečně zlaté ruce? Hodnota jeho sociální sítě dramaticky narostla. X už zase stojí 44 miliard dolarů

Přečíst článek

Stanislav Šulc: Muskův Twitter už nestojí za nic. Mix porna a fašismu jen likviduje společnost

Přečíst článek
Doporučujeme