Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Krizový šéf Credit Suisse rezignoval, i kvůli účasti na finále Wimbledonu

António Horta-Osório, předseda správní rady švýcarské bankovní skupiny Credit Suisse
Stuart Isett/ Fortune Global Forum / via Flickr / CC BY-NC-ND 2.0
Dušan Kütner
duk

Porušení karanténních pravidel se nevyplatilo předsedovi správní rady švýcarské bankovní skupiny Credit Suisse Antóniu Horta-Osóriovi. Po pouhých devíti měsících ve funkci, v níž měl za úkol stabilizovat banku po sérii skandálů a finančních problémech, s okamžitou platností rezignoval.

Překvapivý odchod Antónia Horty-Osória znamená náhlý konec funkčního období specialisty, který slíbil, že bance po jejím nejturbulentnějším roce od finanční krize vštípí kulturu osobní odpovědnosti, poznamenala agentura Bloomberg. Nahradil ho Axel P. Lehmann, člen představenstva Credit Suisse, který dohlíží na rizikové operace.

Interní vyšetřování v Credit Suisse odhalilo, že Horta-Osório se zúčastnil finále tenisového Wimbledonu loni v červenci 2021, kdy britská koronavirová omezení vyžadovala, aby byl v karanténě.

Citi

Neočkovaní mají smůlu. Americká Citi je vyhodí z práce

Žádná injekce, žádná práce. To je heslo, které razí americký finanční gigant.

Přečíst článek

Nejvýše postavený bankéř tradiční obří bankovní skupiny také porušil švýcarská proticovidová omezení, když přiletěl do země 28. listopadu a odletěl 1. prosince, ačkoliv měl být po příletu měl být 10 dní v karanténě.

Lituji, že řada mých osobních činů způsobila bance potíže a ohrozila moji schopnost reprezentovat banku uvnitř i navenek, uvedl Horta-Osório v prohlášení.

„Jsem proto přesvědčen, že moje rezignace je v tomto důležitém období v zájmu banky i jejích akcionářů,” dodal.

Absurdní na celé kauze je, že Horta-Osório před nástupem co Credit Suisse působil deset let jako generální ředitel Lloyds Banking Group. Za svou činnost v oblasti finančních služeb a dobrovolnickou službu v oblasti duševní péče a kultury byl v roce 2021 povýšen do britského šlechtického rytířského stavu.

Pavel Řehák
video

Pády jsou součástí cesty k úspěchu, hoďte je za hlavu a jděte dál, říká zakladatel pojišťovny Direct Řehák

Pojišťovnu Direct povede po Pavlu Řehákovi Michal Řezníček, který měl dosud v pojišťovně na starosti veškeré obchodní aktivity. Řehák se nově soustředí na strategickou podporu pojišťovny a dalších firem ve skupině, uvedla firma. Základy nynější skupiny položil Řehák v roce 2015 koupí pojišťovny Triglav a vznikem Direct pojišťovny. Již po třicítce mohl Řehák odejít do důchodu a díky působení v České pojišťovně by až do konce života neměl nouzi o peníze. To by však pro nebyl žádný život, prozradil Řehák v dřívější epizodě pořadu Victory Club.

Přečíst článek

Horta Osório nastoupil do švýcarské bankovní skupiny poté, co předchozí šéf Tidjane Thiam odstoupil. Důvodem bylo, že vyšlo najevo, že banka špehovala své zaměstnance. Banka také zaznamenala těžké ztráty kvůli bankrotu finanční společnosti Greensill a pádu amerického fondu Archegos.

Pro Lehmanna a generálního ředitele Credit Suisse Thomase Gottsteina bude výzvou oživení důvěry mezi zaměstnanci a investory po neustálém exodu talentů a 23procentnímu propadu akcií banky za poslední rok, dodal Bloomberg.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Aj Wej-Wej

Credit Suisse ruší účet Aj Wej-wejovi. Posluhuje Pekingu, tvrdí slavný umělec

Přečíst článek
Čechy láká vlastní bydlení i cestování, banky musí držet krok s jejich požadavky

Čechy láká vlastní bydlení i cestování, banky musí držet krok s jejich požadavky

Přečíst článek
Doporučujeme