Melinda Gatesová je oficiálně miliardářkou. Zatím má 6 miliard dolarů

V rámci rozvodového vyrovnání zatím dostala akcie AutoNation, Deere & Co. či Canadian National Railway.
První informace o očekávaném miliardovém vyrovnání mezi nyní již exmanželi Gatesovými jsou tu. Americká Komise pro cenné papíry dostala od právníků Gatesových informace, že Melinda Frenchová Gatesová získala 3,3 milionu akcií společnosti AutoNation v aktuální hodnotě 387 milionů dolarů, dále 2,8 milionu akcií firmy Deer & Co. v hodnotě kolem miliardy dolarů a zhruba stejně naceněný podíl ve společnosti Canadian National Railway.
„Již dříve přitom Bill Gates Melindě poslal podíly v těchto firmách v hodnotě zhruba tří miliard dolarů. Majetek Melindy Frenchové Gatesové tak je nyní nejméně 5,7 miliard dolarů,“ uvedla agentura Bloomberg.
Přesné podmínky rozdělení zhruba 150miliardového majetku na počátku tohoto týdne potvrdil soud, na veřejnost ale unikly jen informace o podílech ve veřejně obchodovaných firmách. Žádná ze stran se k podmínkám rozvodu nevyjádřila.
Melinda Frenchová však získala také podíly v soukromých společnostech, které spoluvlastnil její manžel a nadále se budou oba podílet na řízení společné nadace, která spravuje kolem 65 miliard dolarů.
Majetek v hodnotě 100 a více miliard dolarů má v současnosti celkem deset lidí. Nejčastěji zakladatelé big tech firem.
Klub těch opravdu nejbohatších se za poslední rok rozrostl
Leaders
Manželství Billa a Melindy Gatesových je oficiálně ukončeno. Rozvodový dokument v pondělí podepsal soudce v Seattlu. Gatesovým nařídil, aby si rozdělili majetek podle podmínek separační dohody, která ale zůstává důvěrná.
Gatesovi jsou oficiálně rozvedení. Jak si rozdělí majetek, se neví
Leaders
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.