Miliardář Vítek pokračuje v evropské expanzi. Chce rakouskou Immofinanz

Vítkova CPI Property Group se stala největším akcionářem rakouské realitní společnosti Immofinanz s podílem 21,4 procenta. Zároveň ohlásila plán převzetí celé společnosti, uvedla společnost.
Kolem jednoho z nejbohatších Čechů Radovana Vítka je v posledních týdnech nebývale rušno. Před několika dny ohlásil prodej části CPI Property Group americkému realitnímu fondu Apollo. A nyní představuje ambiciozní plán expanze v Rakousku. CPI se stala největším akcionářem realitní společnosti Immofinanz, ve které získala 21,4 procenta.
Zároveň ohlásila záměr převzít celou společnost. CPIPG, která sídlí v Lucembursku, akcionářům nabízí za jednu akcii 21,2 eura (téměř 540 korun). Nabízená cena je o 4,2 procenta vyšší než průměrná cena akcií za posledních šest měsíců, upozornila agentura APA.
„Immofinanz má vynikající portfolio nemovitostí ve středoevropském regionu, ve kterém je CPIPG expertem,“ řekl Martin Němeček, generální ředitel CPIPG. „Jsme si jistí, že s aktivním zapojením CPIPG může Immofinanz jako společnost dosáhnout mnohem více,“ dodal Němeček.
Immofinanz je velkým vlastníkem kvalitních komerčních nemovitostí a s jejími akciemi se obchoduje na vídeňské akciové burze. Kromě Rakouska vlastní reality ve středoevropských zemích, ve kterých má silné zastoupení také CPIPG, jako v Německu, Česku, Polsku a Maďarsku. V Immofinanz doposud působil jako investor Vítkův syn Radovan Patrick Vítek.
Více než pětiprocentní podíl ve Vítkově CPI kupují americké realitní fondy Apollo. Cena se vyšplhala na 300 milionů eur, tedy 7,6 miliardy korun, uvedl deník Hospodářské noviny.
Miliardář Vítek prodává část svého impéria Američanům za sedm miliard
Zprávy z firem
Kalifornská Tesla je nejdražší automobilkou světa a stala se ikonou. Přitom v roce 2010 sjel z její výrobní linky teprve tisící kousek sportovního modelu Roadster a měla jen pár showroomů v Kalifornii.
Retro: Jak vypadala Tesla, když ji skoro nikdo neznal
Enjoy
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.