Musk chudne. Prodal další akcie Tesly za miliardy
Majetek Elona Muska klesl pod 200 miliard dolarů (4,8 bilionu korun), šéf automobilky Tesla a nově i sociální sítě Twitter ale zůstává nejbohatším člověkem planety. Aktuálně prodal i další akcie Tesly za téměř 20 miliard dolarů. Účel posledního prodeje Musk neoznámil. Analytici ho očekávali, protože šéf Tesly potřebuje prostředky na akvizici Twitteru.
Elon Musk částečně „zchudnul” kvůli poklesu ceny akcií Tesly, kterých se investoři zbavují v obavách, že její hlavní akcionář se nyní bude více věnovat Twitteru a na řízení automobilky mu nezbude dost času. Musk má nyní podle časopisu Forbes čisté jmění 194,8 miliardy dolarů. Velká část pochází právě z jeho podílu v Tesle, která má tržní hodnotu 622 miliard dolarů.
Německý automobilový koncern Volkswagen, jehož součástí je i Škoda Auto, se připojil k podnikům, které dočasně pozastavují reklamu na internetové platformě Twitter. Tu nedávno převzal americký miliardář Elon Musk. Německý koncern uvedl, že pozastavení inzerce na Twitteru doporučil všem svým značkám. Reklamu na Twitteru pozastavují také například americký výrobce léků Pfizer či potravinářská společnost General Mills a automobilka General Motors. Firmy opouštějí reklamu na Twitteru, mezi nimi i Volkswagen a Pfizer. Bojí se dezinformací
Money
Americký miliardář aktuálně prodal 19,5 milionu akcií výrobce elektromobilů Tesla za 3,95 miliardy dolarů (95,36 miliardy korun). Vyplývá to z údajů pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC). Ředitel automobilky Tesla tak od letošního dubna, kdy se stal největším akcionářem internetové společnosti Twitter, prodal akcie Tesly v hodnotě skoro 20 miliard dolarů, píše agentura Reuters.
Akcie výrobce elektromobilů prodával letos v dubnu (za 8,5 miliardy dolarů) a srpnu (za 6,9 miliardy dolarů); tvrdil ale, že dalších se zbavovat neplánuje. V srpnu uvedl, že potřebuje finance na převzetí Twitteru. Po posledním prodeji drží Musk v automobilce Tesla podle výpočtu Reuters 14procentní podíl.
Musk chudne od převzetí Twitteru
Od té doby, co Musk v dubnu podal nabídku na převzetí Twitteru, Tesla ztratila téměř polovinu své tržní hodnoty a Muskovo čisté jmění kleslo o 70 miliard dolarů. Investoři původně z Tesly utíkali kvůli obavám, že akcií se bude zbavovat sám Musk, aby měl peníze na nákup Twitteru. Ten část svého podílu v Tesle skutečně prodal za nejméně 15 miliard dolarů. Minulý měsíc pak uzavřel koupi Twitteru za 44 miliard dolarů. Nyní se ale Wall Street obává, že se Musk v Twitteru angažuje až příliš právě v době, kdy výrobce elektromobilů zvyšuje výrobu a čelí rostoucí konkurenci.
Dvouleté obavy z koronavirové epidemie přiměla řadu movitých lidí více využívat místo komerčních letů soukromých tryskáčů umožňujících izolaci od většího počtu lidí. A tento trend bude pokračovat i po skončení epidemie – nárůst poptávky po business jetech stoupne v následujících deseti letech o 15 procent, odhaduje společnosti Honeywell, uvedla agentura Reuters.Miliardáři si v době covidu zamilovali soukromé tryskáče. Poptávka bude i nadále stoupat
Money
„Vypadá to, že Elon Musk tráví 100 procent času v Twitteru a víte, že ten možná bude potřebovat více kapitálu,” uvedl analytik Jay Hatfield ze společnosti Infrastructure Capital Management. Od koupě Twitteru napsal Musk jen velmi málo tweetů o Tesle, které mu na twitteru pomohly získat popularitu. Místo toho použil tuto sociální síť k oznámení plánů, jaké má pro Twitter jako firmu, včetně předplatného osm dolarů (193 korun) měsíčně za ověřený účet.
Čisté jmění nejbohatšího člověka na světě, který také vlastní raketovou společnost SpaceX, je zhruba o 40 miliard dolarů vyšší, než jakým se může pochlubit druhá nejbohatší osoba světa, majitel luxusního koncernu LVMH Bernard Arnault. Akcie Tesly v odpoledním obchodování ztrácejí téměř čtyři procenta na 189,3 USD a klesají již třetí seanci po sobě.
Nejvyšší počet dolarových milionářů, stomilionářů a miliardářů na světě žije v New Yorku. V žebříčku sestaveném poradenskou společností Henley & Partners je hned polovina z první desítky měst, do nichž se stahují ti nejbohatší, v USA, dva zástupce má Čína, po jednom Japonsko, Velká Británie a Singapur. Oproti předchozímu žebříčku je patrný výrazný vzestup amerického Austinu a Houstonu, což souvisí s přesunem Bit Tech firem z Kalifornie, a také Rijádu či Dubaje, uvedl server CNBC.Pět z nejbohatších měst na světě je v USA. V žebříčku stoupají Austin či Dubaj
Enjoy
Elon Musk popřel, že bude ve společnosti Twitter propouštět před 1. listopadem, kdy by měli zaměstnanci získat odměny ve formě akcií firmy. Uvedl to zpravodajský server BBC.Musk v Twitteru rozdá padáky. Odměny odpadlíkům ale neodepře
Leaders
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.