Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Elon Musk je bohatší než Buffett a Gates dohromady

Elon Musk
James Duncan Davidson / Creative Commons / CC BY-NC 3.0
Tereza Zavadilová
tzv

Jmění technologického vizionáře dosáhlo 236 miliard dolarů.

Letošní padesátník Elon Musk může slavit - nejenže je nejbohatším člověkem planety, ale jeho jmění dosáhlo hodnoty součtu majektu legend Warrena Buffetta a Billa Gatese. Oba jmenovaní přitom svého času byli také největšími boháči světa. Podle Bloomberg Billionaires Index v pátek ráno přesáhlo hodnotu 230 miliard dolarů. 

Gates je aktuálně čtvrtý nejbohatší člověk s 130 miliardami dolarů majetku, Buffett je desátý s bohatstvím 103 miliard dolarů. Ovšem zatímco oba tito magnáti dávají většinu svého majetku na charitu, Musk je často kritizován, že nedává nikomu nic. 

Musk se podle Bloombergu stal nejbohatším člověkem letos v lednu, kdy z prvního místa shodil spolumajitele Amazonu Jeffa Bezose.(Podle žebříčku Forbesu se tak stalo až na konci září).  Bezos seděl na majetkovém trůnu od roku 2017. Muskovo bohatství v lednu čítalo 185 miliard korun. Od té doby ještě značně vzrostlo jednak diky akciím Tesly, jejichž cena se značně zvýšila, a zároveň vzrůstem hodnoty SpaceX. Poslední prodej akcií této firmy ji ohodnotil na 100 miliard dolarů a ke zvýšení Muskova bohatství letos přispěl 11 miliardami dolarů. 

Musk si z Bezose minulý týden udělal svou typickou cynickou legraci, když mu v twítu poslal obrázek stříbrné medaile. 

Jak připomíná CNBC, Bezos je stále druhým nejbohatším člověkem s majetkem 197 miliard dolarů. 

Musk vzbudil před pár dny pozornost tím, že poté, co narychlo prodal svůj dům v Kalifornii také oznámil, že chce přesunout sídlo Tesly z Kalifornie do Texasu. Bulvár spekuluje, že za tímto rozhodnutím je pravděpodobně Muskův rozchod se zpěvačkou Grimes. 

Tesla otevřela v říjnu svou první evropskou továrnu v Berlíně, doprovodného festivalu se osobně účasnil i Musk. Závod má cílově vyrábět 10 tisíc vozidel denně. 

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Tesla

Akcie Tesly padají, Musk chudne a problémy mají akcionáři do technologií obecně

Přečíst článek
Elon Musk

Akcie Tesly letí k měsíci a dál. Muskův majetek se blíží půl bilionu dolarů

Přečíst článek
Doporučujeme