Elon Musk je bohatší než Buffett a Gates dohromady
Jmění technologického vizionáře dosáhlo 236 miliard dolarů.
Letošní padesátník Elon Musk může slavit - nejenže je nejbohatším člověkem planety, ale jeho jmění dosáhlo hodnoty součtu majektu legend Warrena Buffetta a Billa Gatese. Oba jmenovaní přitom svého času byli také největšími boháči světa. Podle Bloomberg Billionaires Index v pátek ráno přesáhlo hodnotu 230 miliard dolarů.
Gates je aktuálně čtvrtý nejbohatší člověk s 130 miliardami dolarů majetku, Buffett je desátý s bohatstvím 103 miliard dolarů. Ovšem zatímco oba tito magnáti dávají většinu svého majetku na charitu, Musk je často kritizován, že nedává nikomu nic.
Musk se podle Bloombergu stal nejbohatším člověkem letos v lednu, kdy z prvního místa shodil spolumajitele Amazonu Jeffa Bezose.(Podle žebříčku Forbesu se tak stalo až na konci září). Bezos seděl na majetkovém trůnu od roku 2017. Muskovo bohatství v lednu čítalo 185 miliard korun. Od té doby ještě značně vzrostlo jednak diky akciím Tesly, jejichž cena se značně zvýšila, a zároveň vzrůstem hodnoty SpaceX. Poslední prodej akcií této firmy ji ohodnotil na 100 miliard dolarů a ke zvýšení Muskova bohatství letos přispěl 11 miliardami dolarů.
[[Twitter status: https://twitter.com/elonmusk/status/1447426189660880898]]
Musk si z Bezose minulý týden udělal svou typickou cynickou legraci, když mu v twítu poslal obrázek stříbrné medaile.
Jak připomíná CNBC, Bezos je stále druhým nejbohatším člověkem s majetkem 197 miliard dolarů.
Musk vzbudil před pár dny pozornost tím, že poté, co narychlo prodal svůj dům v Kalifornii také oznámil, že chce přesunout sídlo Tesly z Kalifornie do Texasu. Bulvár spekuluje, že za tímto rozhodnutím je pravděpodobně Muskův rozchod se zpěvačkou Grimes.
Tesla otevřela v říjnu svou první evropskou továrnu v Berlíně, doprovodného festivalu se osobně účasnil i Musk. Závod má cílově vyrábět 10 tisíc vozidel denně.
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.