Musk kritizoval Bidenovu administrativu kvůli zaujatosti proti Tesle

„Jste vůči společnosti Tesla zaujatí,“ uvedl na adresu amerického prezidenta Joea Bidena a jeho administrativy Elon Musk na konferenci Code, která se konala včera v kalifornském Beverly Hills.
Elon Musk kritizoval, že v Bílém domě sice vyzdvihuje elektromobilita, ale na Teslu se podle něj tak trochu záměrně zapomíná, upozornil server agentury Bloomberg.
„Biden ani jednou nezmínil Teslu a její úspěchy na poli elekromobility, zatímco neopomněl vyzdvihnout General Motors a Ford. Není to zrovna nejpřátelštější administrativa, zdá se, že ji ovládají odbory,“ komentoval Musk. Ten by ve funkci hlavy státu raději viděl více centristického prezidenta. Již dříve Musk řekl, že spolupráci s americkou vládou považuje za důležitou součást podnikání. V očích stávajícího prezidenta ale zřejmě Musk zrovna nevyniká.
Tesla přitom zaměstnává asi 10 tisíc zaměstnanců v kalifornském závodě Fremont, kde se americká odborová organizace United Auto Workers už několikrát snažila organizovat dělníky do odborů.
Jeden z nejbohatších mužů planety se na konferenci obul také do nadace pro investigativní žurnalistiku ProPublica, podle jejíž červnové zprávy měl Musk zaplatit vzhledem ke svému bohatství příliš malou daň. Musk se bránil tím, že ani ve společnosti SpaceX ani v Tesle nepobírá žádnou mzdu, platí ale 53 procentní daň z akciových opcí. A dodal, že očekává, že se daňová sazba za Bidena příští rok ještě zvýší.
„Platím hodně vysoké daně, víc než polovinu příjmů, a během nadcházejících tří měsíců navíc zaplatím obrovskou částku kvůli expiraci opcí,“ uzavřel Musk.
Americká společnost Netflix koupila herní studio Night School Studios. Jde o první převzetí firmy, která se specializuje na vývoj videoher. A cena? Ta zůstala utajená. Videohry jsou nicméně horkou sázkou Netflixu, který si jejich zařazením do nabídky chce udržet své vedoucí postavení mezi streamovacími platformami.
Netflix zahájil novou éru. Koupil prvního vývojáře her
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.