Musk má nakročeno stát se dolarovým bilionářem

Americký podnikatel Elon Musk by se jako první na světě mohl stát dolarovým bilionářem.
Musk už se díky prudkému růstu ceny akcií své automobilky Tesla stal nejbohatším člověkem na světě. Podle analytika banky Morgan Stanley Adama Jonase by ho ale Muskova další společnost, vesmírná SpaceX, mohla vynést mezi dolarové bilionáře. Uvedla to agentura Bloomberg.
Soukromá vesmírná společnost SpaceX zpochybňuje veškeré zažité představy o tom, co je možné a v jakém časovém horizontu v případě raket, nosných raket a podpůrné infrastruktury, uvedl Jonas. „SpaceX rychle uniká. Kdo ji dokáže dostihnout?”
Menší továrny nebo externí dodavatelé. Tak se chtějí výrobci elektroaut vyvarovat problémům, kterými prošla Tesla.
Tesle roste konkurence. Výrobci elektroaut se vydávají jinou cestou než Musk
Zprávy z firem
SpaceX podle seznamu nejbohatších lidí světa sestavovaného agenturou Bloomberg tvoří méně než 17 procent Muskova majetku, jehož hodnota nyní dosahuje 241,4 miliardy dolarů (5,3 bilionu korun). SpaceX byl na začátku tohoto měsíce při sekundárním prodeji akcií oceněn na 100 miliard dolarů. Jonas ale firmu ohodnocuje na 200 miliard dolarů. Hlavní podíl na tomto odhadu má její podnikání v oblasti satelitní komunikace Starlink.
O možnosti, že by se Musk mohl jako první na světě stát bilionářem, se mluvilo už dříve, avšak v souvislosti s prudkým růstem akcií společnosti Tesla, která se zaměřuje na elektromobily. Akcie začaly výrazně posilovat loni, což způsobilo prudký růst čisté hodnoty Muskova majetku. Tento vzestup zatím prakticky nezvolnil. Jen v pondělí Tesla zvýšila hodnotu majetku svého zakladatele o 6,6 miliardy dolarů.
Musk podle propočtů vlastní zhruba polovinu firmy SpaceX. Ta má ale před sebou ještě kus cesty, než jeho majetek zvýší o další tři nuly, dodal Bloomberg.
Technici usilovně hledají řešení, jak pohánět nákladní automobily něčím jiným než spalovacím motorem. Zajímavou inspiraci pro ně představují elektrické lokomotivy nebo třeba trolejbusy.
Zvítězí elektrifikovaná dálnice nad naftou?
Zprávy z firem
První obchodní den přinesl očekávanému ETF fondu s opcemi na bitcoin zájem investorů a slušné zhodnocení. Sama kryptoměna ve středu odpoledne trhla cenový rekord. Krátce před 17.00 se prodával zhruba za 66 857 dolarů za virtuální minci.
Bitcoin trhl dubnový rekord. Nakopl ho nový bitcoinový fond
Money
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.