Musk: Propouštět lidi nebudu, ale najmu víc jen těch placených od hodiny

Šéf automobilky Tesla otočil, nakonec v e-mailu avizované propouštění nechystá. Počet zaměstnanců Tesly má naopak v příštích 12 měsících vzrůst, uvedl Musk na Twitteru.
Celkový počet zaměstnanců Tesly se během příštích 12 měsíců zvýší. V sobotu to na Twitteru uvedl šéf podniku Elon Musk. Ještě ve čtvrtečním interním e-mailu adresovaným managementu, který unikl na sociální sítě, přitom psal, že je zapotřebí počet zaměstnanců snížit. Až o deset procent, znělo poměrně suverénní sdělení.
[[Twitter status: https://twitter.com/elonmusk/status/1533176789022957568]]
Propouštět se sice Tesla v globálu nechystá, ale zmínění nábor bude vesměs tažen zaměstnanci s hodinovou mzdou. Důvod? Obava z budoucnosti. Musk totiž v témže e-mailu manažerům napsal, že má „mimořádně špatný pocit” z vývoje ekonomiky. V pátečním e-mailu zaměstnancům pak uvedl, že Tesla sníží o deset procent počet zaměstnanců s pevnou mzdou, ale zvýší počet pracovníků ve výrobě placených od hodiny.
Akcie společnosti Tesla v pátek v reakci na Muskovy e-maily oslabily o více než devět procent.
V sobotním twitterovém příspěvku Musk své vyjádření pozměnil, když uvedl, že v příštích 12 měsících se celkový počet pracovníků zvýší, zatímco počet zaměstnanců s pevnou mzdou by měl zůstat bez výraznějších změn.
Podle zprávy pro americké regulátory Tesla na konci loňského roku společně se svými dceřinými společnostmi zaměstnávala téměř 100 tisíc lidí, připomíná agentura Reuters.
Šéfovi Tesly Elonu Muskovi došla trpělivost se zaměstnanci pracujícími na dálku. V emailu je vyzval, ať se okamžitě vrátí do kanceláří, nebo bude předpokládat, že na své funkce rezignovali. Na emaily upozornil server CNBC. „Předstírat práci můžete někde jinde,“ napsal posléze Musk na Twitteru.
Pokud se nevrátíte do kanceláří, jděte práci předstírat jinam, vzkázal Musk zaměstnancům Tesly
Leaders
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.