Musk v Twitteru rozdá padáky. Odměny odpadlíkům ale neodepře

Elon Musk popřel, že bude ve společnosti Twitter propouštět před 1. listopadem, kdy by měli zaměstnanci získat odměny ve formě akcií firmy. Uvedl to zpravodajský server BBC.
Šéf společností Tesla a SpaceX minulý týden dokončil převzetí Twitteru za 44 miliard dolarů (zhruba 1,1 bilionu korun). Zprávu o propouštění před výplatou akciemi přinesl o víkendu list The New York Times (NYT). Deník The Washington Post (WP) v pondělí napsal, že první vlna propouštění se bude týkat čtvrtiny zaměstnanců.
Po převzetí firmy odchází mimo jiné generální ředitel, finanční ředitel a další vedoucí pracovníci Twitteru. Deník NYT informoval s odvoláním na zdroje, že k propouštění dojde před 1. listopadem, kdy měli zaměstnanci obdržet akcie společnosti, které tvoří významnou část mzdy. V odpovědi uživateli sítě Twitter, který se na zprávu ptal, Musk uvedl: „Není to pravda.”
Během prvního kola propouštění plánuje Twitter propustit čtvrtinu svých zaměstnanců, napsal dnes list WP. Twitter měl na konci roku 2021 přes 7000 zaměstnanců, jak vyplývá z podání pro regulační orgány. Čtvrtina počtu zaměstnanců představuje bezmála 2000 lidí, napsala agentura Reuters. Předminulý pátek WP s odvoláním na své zdroje napsal, že nejbohatší muž světa chce chce zrušit 75 procent pracovních míst v Twitteru.
Miliardář Elon Musk převzal kontrolu nad internetovou společností Twitter a propustil její vedoucí pracovníky. Informovaly o tom světové agentury a list The Wall Street Journal s odvoláním na nejmenované zdroje. Nejbohatší muž světa podle nich dokončil akvizici sociální sítě a okamžitě propustil mimo jiné jejího výkonného ředitele Paraga Agrawala. „Pták je osvobozen," napsal o něco později na svém twitterovém účtu Musk s odkazem na logo sociální sítě. Akcie firmy byly dnes staženy z newyorské akciové burzy.
„Ptáček je osvobozen,“ prohlásil Musk, převzal Twitter a propustil vedení firmy
Zprávy z firem
Transakce vyvolala mezi uživateli sociální sítě diskusi o tom, jak bude Twitter dále vypadat. Někteří se obávají, že mírnější politika svobody projevu povede k tomu, že na platformu opět získají přístup lidé dříve vykázaní za nenávistné projevy nebo dezinformace.
Musk minulý týden uvedl, že nechce, aby se platforma stala ozvěnou nenávisti a rozdělování společnosti. „Twitter se samozřejmě nemůže stát neregulovanou pekelnou krajinou, kde lze říci cokoli bez jakýchkoli následků!” napsal Musk.
V neděli nový majitel Twitteru na sociální síti napsal, že firma reviduje proces ověřování autenticity profilů. Podle webu Platformer zvažuje, že nově by si žadatelé museli předplatit službu Twitter Blue, aby na profilu mohli mít modrou ikonu označující ověřený profil. Konečné rozhodnutí ještě nepadlo.
Server The Verge informoval, že Twitter zvýší cenu předplatného služby Twitter Blue na 19,99 dolaru z nynějších 4,99 dolaru měsíčně. Odkazoval přitom na interní komunikaci, ke které získal přístup. Služba Twitter Blue byla spuštěna v červnu loňského roku jako první předplatitelská služba platformy, která nabízí „exkluzivní přístup k prémiovým funkcím”, včetně možnosti upravovat tweety.
Americký rapper Kanye West se nedávno potýkal s vyhazovy ze sociálních sítí kvůli svým kontroverzním názorům. Nyní si kupuje síť Parler, kde se prý bude moci vyjadřovat svobodně.
Konzervativci jsou umlčováni, prohlásil rapper Kanye West a koupil sociální síť
Leaders
Musk dále spustil na sociální síti anketu, v níž se svých více než 112 milionů sledujících ptá, zda by se měla vrátit aplikace pro tvorbu krátkých videí Vine. Službu, která umožňovala uživatelům sdílet šestisekundové klipy, koupil Twitter v roce 2012. Do konce roku 2015 získala více než 200 milionů aktivních uživatelů. Poté platforma od jejího provozu upustila.
Pátek 28. října se téměř jistě stane oním dnem D, kdy se po několikaměsíčních tahanicích, které řeší i soud, domluví na prodeji sociální sítě Twitter miliardář Elon Musk a akcionáři firmy. Svědčí o tom i aktuální tweet nejbohatšího muže planety, ve kterém píše, že „síť kupuje proto, aby pomohl lidstvu, které miluje“. A dalším signálem je, že newyorská burza pro zítřek podle agentury Reuters pozastavila obchodování s akciemi Twitteru.
Kupuji Twitter, protože chci pomoci lidstvu, které miluji, oznámil Musk. V pátek se dočká
Leaders
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.