Muskovy eskapády s Twitterem mají vlivného zastánce – šéfa investiční banky Morgan Stanley

Nástup Elona Muska do čela své nové a drahé akvizice v podobě sociální sítě Twitter sebou přinesl obrovské propouštění, odchod velkých inzerentů v čele s Applem i celebrit se svými účty a nejistotu ohledně nárůstu šíření nepravdivých informací na této síti. Kromě kritiků ale našel nejbohatší muž planety a novopečený majitel Twitteru i jednoho velmi vlivného zastánce – šéfa americké investiční banky Morgan Stanley Jamese Gormana.
Čas po nástupu Elona Muska do čela Twitteru – poté, co po koupi sítě zrušil sedmičlenné vedení a sám se jmenoval generálním ředitelem – se nese ve znamení turbulencí. Následovalo masové propouštění, experimenty s placeným ověřeným členstvím a odchody celebrit a inzerentů z Twitteru. Musk má však jednoho velkého zastánce, který v jeho vizi věří a vkládá do něj velké naděje. Je jím generální ředitel Morgan Stanley James Gorman, napsala agentura Bloomberg.

Twitter v App Store zůstane. Bylo to nedorozumění, přiznal Musk po schůzce s šéfem Applu
LeadersNový majitel Twitteru Elon Musk v pondělní sérii tweetů obvinil společnost Apple ze sabotáže jeho sociální sítě. Nejenže na ní Apple již téměř neinzeruje, ale měl také uvažovat o vyřazení aplikace z App Store. To ale Muskovi na společné schůzce vyvrátil přímo šéf Applu Tim Cook. Spory jsou minulostí, uvedl po setkání Musk.
„Proti Elonu Muskovi bych si nevsadil,” řekl Gorman ve čtvrtek na konferenci agentury Reuters v New Yorku. Twitter nazval „skvělou společností” a Muska „mimořádným manažerem” a mimo jiné nadšeně hovořil o své návštěvě továrny Tesly v Los Angeles.
Banka půjčila Muskovi 13 miliard dolarů
Gorman přitom není nijak nezávislý pozorovatel – banky vedené Morgan Stanley poskytly Muskovi na financování koupě Twitteru 13 miliard dolarů (celý Twitter stál Muska 44 miliard dolarů) a nyní čelí výzvě, jak tento krok po všech Muskových eskapádách s Twitterem vysvětlit investorům. Největší investoři poskytující půjčky s pákovým efektem jsou již dost zatíženi dluhem technologických společností a Muskův neobvyklý přístup k vedení Twitteru ztěžuje investorům ocenit vyhlídky společnosti do budoucna.

Chudák Musk. Letos přišel už o sto miliard dolarů
LeadersHodnota majetku amerického podnikatele a šéfa automobilky Tesla Elona Muska se od začátku letošního roku snížila o více než 100 miliard dolarů (zhruba 2,4 bilionu korun). Na vině je především pokles ceny akcií Tesly na dvouleté minimum, uvedla agentura Bloomberg. Podle jejího indexu miliardářů se během pondělí hodnota Muskova majetku snížila o 8,6 miliardy na 169,8 miliardy dolarů (zhruba čtyři biliony korun).
Banky, které skočily po šanci pomoci exkluzivnímu klientovi, nyní čelí ztrátám v řádu několika stovek milionů dolarů z neprodaných úvěrů, které leží v jejich účetních knihách. „Instituce, jako je ta naše, nejsou hloupé. Nestojíme za tímto druhem podnikání a podobnými příležitostmi, pokud nejsou reálné – a tato investice je velmi reálná,“ řekl Gorman.
Musk se podle něj řadí spolu se Stevem Jobsem a Billem Gatesem k nejzajímavějším podnikatelům posledních 50 let. „Kdo by nechtěl obchodovat s člověkem, který má takové schopnosti? Hanba instituci, která by od toho ustoupila," prohlásil.

Majitel Facebooku, Twitter – a nyní Amazon. Chystá největší propouštění v historii
Zprávy z firemAmerický internetový obchod Amazon hodlá zrušit kolem 10 tisíc pracovních míst, což by představovalo největší propouštění v historii tohoto podniku. S odvoláním na zdroje obeznámené se situací o tom dnes informoval deník The New York Times (NYT). Amazon po celém světě zaměstnává přes 1,5 milionu lidí. Působí také v České republice, kde zaměstnává několik tisíc lidí.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.