Na bitcoin už nebudu plýtvat dechem, říká jeho věčný kritik a šéf JPMorgan Jamie Dimon
Bitcoin nic nepřináší. Je to přiživený podvod, zopakoval svůj názor na kryptoměnu její dlouhodobý kritik a generální ředitel banky JPMorgan Chase Jamie Dimon ve středu na okraj Světového ekonomického fóra v Davosu.
Vlivný bankéř Jamie Dimon už v roce 2021, tedy v době, kdy byl bitcoin nejdražší ve své historii, tvrdil, že je bezcenný. „Přezdívám mu pet rock," uvedl Dimon. Loni v Davosu dokonce kryptoměnu přirovnal k přiživenému podvodu. A názor Dimon nemění ani poté, co minulý týden americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) z kryptoměny udělala legitimní investiční nástroj.
Některá z největších jmen v oblasti správy aktiv, včetně společnosti BlackRock, Franklin Templeton a WisdomTree, tak minulý týden uvedly na trh vlastní spotové bitcoinové ETF. A analytici společnosti Standard Chartered očekávají v roce 2024 příliv prostředků do fondů v rozmezí 50 až 100 miliard dolarů.
Na otázku CNBC, co říká na to, že šéf investiční společnosti BlackRock Larry Fink změnil svůj názor na bitcoin, Dimon odpověděl: „Je mi to jedno. Tak o tom, prosím, už přestaňte mluvit.“
„Lidé mají různé názory a tohle je naposledy, co jsem svůj názor na bitcoin vyslovil,“ řekl Dimon CNBC.
Ve Spojených státech se od čtvrtka může obchodovat s prvními investičními fondy na spotový bitcoin, které americká Komise pro cenné papíry (SEC) po několika odkladech a otevřené neochotě nakonec ve středu schválila. Část analytiků považuje tento vývoj za novou éru dostupnosti regulovaných investičních produktů ke kontroverzním kryptoměnám, který může přispět k další kultivaci odvětví.Nová éra. Ve Spojených státech směřují na trh fondy na spotový bitcoin
Trhy
Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) ve středu udělila souhlas se spuštěním 11 spotových bitcoinových investičních fondů obchodovaných na burze (ETF). Informovala o tom agentura Reuters, která to označuje za zlomový okamžik pro odvětví kryptoměn.Den D pro bitcoin. Z kryptoměny je legitimní investiční nástroj
Trhy
Rozmach umělé inteligence je bezpochyby příležitost, ale někteří na něj dost mohou i doplatit. Kdo je v ohrožení? Zjednodušeně řečeno, záleží na tom, kde žijete. A také jak se k přechodu k umělé inteligenci světoví lídři postaví.Rozvojový svět není připravený na umělou inteligenci, tvrdí nová analýza Mezinárodního měnového fondu
Leaders
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.