Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Nový rektorem VŠE je Dvořák, přední tuzemský expert na finance

Petr Dvořák
ČTK
Lukáš Kovanda

Novým rektorem Vysoké školy ekonomické, největší veřejné vysoké školy s ekonomickým zaměřením v ČR, byl zvolen Petr Dvořák, dosavadní prorektor pro studijní a pedagogickou činnost.  

Dvořák je předním českým odborníkem v oblasti finančnictví, v němž během své již bezmála čtyřicetileté kariéry sbíral zkušenosti nejprve zejména coby pedagog a posléze, po roce 1990, coby také jako praktik. Neopominutelná je rovněž je vědecká činnost.

Na akademické půdě se zaměřuje zejména na problematiku komerčního bankovnictví a finančních derivátů či řízení bankovních rizik. V praxi od 90. let působil například v dozorčí radě Českomoravské záruční a rozvojové banky či Komerční banky. Je členem rozkladové komise České národní banky. 

Dvořák v dnešní volbě rektora poměrně jednoznačně porazil protikandidáta Ladislava Mejzlíka, děkana Fakulty financí a účetnictví VŠE. Funkce se Dvořák ujme 1. dubna 2022 po jmenování prezidentem.    

vládní koalice

Dalibor Martínek: Rok 2022, boj o přežití a vláda sebevrahů

Všechno se skládá jako puzzle. Z postupně se vynořujících informací se rýsuje jasný, a dost děsivý obrázek české ekonomiky v příštím roce. Hlavně pro chudé. A také pro vládu.

Přečíst článek

Nově zvolený rektor šel do volby s programem upevnění pozice VŠE na tuzemské i mezinárodní akademické mapě coby moderní efektivně řízené univerzity, otevřené novým trendům. Z funkce rektora bude usilovat o naplnění svého klíčového záměru, jímž je vytvoření datově-analytického centra, které by zaručilo zvýšení úrovně strategického řízení školy a efektivní interní komunikaci. Bude také usilovat o získání mezinárodní akreditace AACSB. Dvořákovo vítězství znamená, že stávající rektorka Hana Machková bude pokračovat jako prorektorka, neboť je členkou nejužšího Dvořákova týmu, jenž bude tvořit budoucí vedení VŠE.  

VŠE ve Dvořákovi získává do svého čela zkušeného profesionála, jenž je zdatný jak odborně, tak obecně v komunikaci navenek, i k širší veřejnosti. Jeho deklarovaný důraz na mezinárodní spolupráci by měl posunout celou VŠE dále v této tak zásadní oblasti.  

úřad práce, ilustrační foto, fronta, lidé, úřad

Nezaměstnanost v říjnu klesla na 3,4 procenta. S příchodem zimy se trend otočí

Nezaměstnanost v Česku v říjnu dál klesala na 3,4 procenta ze zářijových 3,5 procenta. Úřad práce ČR evidoval přes 251 tisíc uchazečů o zaměstnání. To je téměř o 20 tisíc méně než před rokem, kdy nezaměstnanost dosahovala 3,7 procenta.

Přečíst článek

Škoda Auto, ilustrační foto

Potíže v automobilové výrobě stahují dolů celý český průmysl

Meziroční pokles českého průmyslu v září zrychlil na čtyři procenta ze srpnových 1,4 procenta. Může za to zejména omezení výroby aut a jejich dílů. Hodnota nových zakázek proti loňskému roku klesla o 1,2 procenta, vyplývá z údajů Českého statistického úřadu. V meziměsíčním srovnání byla průmyslová výroba nižší o 3,3 procenta. Stavebnictví v září stouplo, naopak zahraniční obchod se meziročně propadl do minusu.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Čechy láká vlastní bydlení i cestování, banky musí držet krok s jejich požadavky

Čechy láká vlastní bydlení i cestování, banky musí držet krok s jejich požadavky

Přečíst článek
Bankovka v hodnotě 2000 korun

Bankám a spořitelnám se daří. Loni jim stoupl čistý zisk o 17,7 miliardy

Přečíst článek
Doporučujeme