Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Novým investičním šéfem pro Prahu je Miroslav Dvořák. Hnutí ANO krok kritizuje

Ustavující jednání pražského zastupitelstva po volbách, 3. listopadu 2022, Praha.
ČTK
 ČTK

Ředitelem investičního odboru pražského magistrátu se stal manažer Miroslav Dvořák. Výsledek konkurzu schválili městští radní. Průtahy ve výběru klíčového odboru kritizoval předseda pražské organizace opozičního ANO a zastupitelského kontrolního výboru Ondřej Prokop.

Aktuální výběrové řízení na šéfa odboru, který má na starosti přípravu magistrátních investic, vypsal úřad podle schváleného dokumentu letos v květnu. Přihlásilo se osm uchazečů, z nichž výběrová komise doporučila radním Dvořáka.

Ten má podle životopisu více než třicetiletou praxi v oblasti přípravy, řízení a realizace stavebních zakázek. Od roku 2014 až dosud působil jako projektový manažer projektu Kampus Albertov, což je vědecko-výzkumné centrum budované Univerzitou Karlovou. V minulosti pracoval jako manažer ve stavebních firmách nebo jako poradce pro investice na ministerstvu školství.

Kritika od ANO

Radní také kvůli obdrženým námitkám zrušili výběr firmy v tendru na dostavbu budovy Nová Palmovka v Praze 8 na sídlo Agentury Evropské unie pro kosmický program (EUSPA). Podle Prokopa je to i důsledek průtahů při jmenování šéfa investičního odboru. „Praha doplácí na neschopnost koalice zajistit personálně kompletní a funkční odbor investic. Nepovedená soutěž na transformaci Centra Nová Palmovka je hořkou tečkou za téměř rok a půl trvajícím politikařením nad výběrem vhodného ředitele paralyzovaného investičního odboru,“ uvedl.

Petr Urbánek, šéf PDS

Petr Urbánek: Sedm tisíc nových bytů v Praze bude. Ale ještě se nekoplo

Hlavní město Praha už čtyři roky rozvíjí svůj plán postavit sedm tisíc bytů pro lidi z takzvaných potřebných profesí. Petr Urbánek jako ředitel Pražské developerské společnosti, kterou si město zřídilo, má za úkol dodat tyto byty. Na rozdíl od soukromých developerů má výhodu, že nemusí vyhledávat a draze vykupovat pozemky pro výstavbu. On je tak nějak od města dostává. Ale stejně jako ostatní stavitelé musí podstupovat standardní proces povolování a výstavby. Výsledkem je, že společnost pod jeho vedením zatím nepostavila ani jeden byt. Sceluje parcely a řeší smluvní vztahy. Velké plány však zůstávají.

Přečíst článek

Praha vypsala tendr za 1,95 miliardy korun na budoucí sídlo kosmické agentury

Proměna Palmovky. Praha vypsala dvoumiliardový tendr na budoucí sídlo kosmické agentury

Pražský magistrát vypsal veřejnou zakázku s odhadovanou hodnotou 1,95 miliardy korun bez DPH na dostavbu nedokončené budovy Nová Palmovka a její úpravu na sídlo Agentury Evropské unie pro kosmický program (EUSPA). Evropská agentura by se měla do budovy přestěhovat v roce 2027, v okolí plánuje město také vybudovat obytnou čtvrť.

Přečíst článek

dělníci, stavba

Dalibor Martínek: Česko jako znalostní ekonomika? Spíš ekonomika rozkopaných silnic

Začíná jaro, bagry a dělníci v oranžových vestách jsou na svých místech. Rozkopávají silnice a chodníky. Neměnný rituál, konstanta našich životů. Ať je válka, nebo mír, rekonstruovat a opravovat se prostě musí.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Tomáš Hübl, šéf představenstva městské společnosti Výstaviště Praha

Stamilionové investice městu vrátíme do 15 let, říká šéf Výstaviště Praha

Přečíst článek
Doporučujeme