Pokud se nevrátíte do kanceláří, jděte práci předstírat jinam, vzkázal Musk zaměstnancům Tesly
Šéfovi Tesly Elonu Muskovi došla trpělivost se zaměstnanci pracujícími na dálku. V emailu je vyzval, ať se okamžitě vrátí do kanceláří, nebo bude předpokládat, že na své funkce rezignovali. Na emaily upozornil server CNBC. „Předstírat práci můžete někde jinde,“ napsal posléze Musk na Twitteru.
Elon Musk vyzval zaměstnance Tesly, aby se vrátili do svých kanceláří. Alespoň na 40 hodin týdně, jinak musí společnost opustit.
„Každý, kdo chce pracovat na dálku, musí být v kanceláři minimálně (a myslím *minimálně*) 40 hodin týdně, v opačném případě musí odejít z Tesly,” stojí v e-mailu, z nějž cituje server CNBC. „Je to méně, než požadujeme od dělníků v továrnách,” píše se dále.
Výjimky z nařízení musí schválit přímo Musk.
Investoři Twitteru zažalovali miliardáře Elona Muska za to, že se zpožděním informoval o zvýšení svého podílu ve společnosti, píše agentura Reuters. Šéf Tesly, jenž za Twitter v dubnu nabídl zhruba 44 miliard dolarů (přes bilion korun), ani jeho právní zástupce na žádosti o komentář bezprostředně nereagovali. Společnost Twitter se odmítla vyjádřit.Investoři Twitteru žalují Muska za manipulaci s trhem, která mu ušetřila 156 milionů dolarů
Zprávy z firem
„Samozřejmě existují společnosti, které to (fyzickou přítomnost zaměstanců na pracovišti - pozn. red.) nevyžadují, ale kdy naposledy dodaly skvělý nový produkt? Už je to nějaký čas,“ napsal Musk v následujícím e-mailu. Sám sebe dal managementu za příklad. „Kdybych v továrně nežil, Tesla by dávno zkrachovala,” dodal.
Musk potvrdil platnost uniklých e-mailů na Twitteru, kde reagoval ve smyslu, že nepřítomní zaměstnanci by měli práci předstírat někde jinde.
[[Twitter status: https://twitter.com/elonmusk/status/1531867103854317568]]
Musk je známý tím, že má velmi vysoká pracovní očekávání, která korespondují s jeho extrémně ambiciózními výrobními cíly. Když například v dubnu 2020 v Kalifornii rostl počet případů nákazy covid-19, nazval Musk protiepidemická omezení za „fašistická“ a navzdory zdravotnickým nařízením odmítl kalifornský závod zavřít.
Generální ředitel Volkswagenu Herbert Diess věří, že největší evropský výrobce automobilů může předběhnout Teslu a stát se do roku 2025 největším světovým prodejcem elektromobilů. Prohlásil to na Světovém ekonomickém fóru v Davosu v rozhovoru pro CNBC. Do tří let předběhneme Teslu, prohlásil v Davosu šéf Volkswagenu Diess
Zprávy z firem
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.