Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Poražený roku. Bernard Arnault, zakladatel luxusního gigantu LVMH, přišel o dvacet miliard dolarů

Bernard Arnault, majitel LVMH
Profimedia
Michal Nosek
nos

Čisté jmění francouzského módního a designového magnáta Bernarda Arnaulta letos v Bloomberg indexu miliardářů propadlo nejvíce ze všech. Poptávka po luxusním zboží totiž stále klesá.

Majetek zakladatele konglomerátu LVMH se letos snížil o 20 miliard dolarů na 187 miliard. Kvůli akciovým ztrátám v tomto týdnu jeho ztráta překonala 18 miliard dolarů, tedy částku, o kterou letos zchudl nejbohatší muž Číny Čung Šan-šan. Uvádí to agentura Bloomberg.

Kdo vládl a vládne módě

Krátkodobý propad se nevyhnul ani Elonu Muskovi, nejbohatšímu člověku světa, ale ten je letos oproti loňsku stále pět  procent  v plusu.
Arnault, kterému je 75 let, se aktuálně mezi největšími boháči světa propadl na třetí místo. Po pandemii mu patřila první příčka, protože v tu dobu celosvětově vzrostla poptávka po luxusu. 

Čína šetří na luxusu

Současný pokles Arnaultova jmění má hlavní kořeny v Číně. Tamní trh s luxusním zbožím v posledních měsících výrazně chladne a tržby LVMH v posledním čtvrtletí klesly o 14 procent

Výstražné signály, že bublina luxusu rychle splaskne, přišly také od britské luxusní značky Burberry a klenotnické firmy Cartier Richemont, kterou ovládá jihoafrický miliardář Johann Rupert.

Burberry

Ikona britského luxusu Burberry zabředla do problémů, snaží se zachránit silou

S jedenáctiprocentním propadem otevřely pondělní obchodování akcie luxusního britského módního domu Burberry. Není divu, 168 let staré módní impérium se otřásá v základech.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme