Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Posílení týmu. Advokátní kancelář Rowan Legal oznámila několik nových povýšení

Jiří Mňuk
ROWAN LEGAL, užito se svolením
 nst
nst

Advokátní kancelář ROWAN LEGAL oznámila řadu nových povýšení. Jiří Mňuk byl jmenován Managing Associate, Jakub Zámyslický spolu s Pavlínou Růžičkovou postoupili na pozici Counsel a Gabriela Hosnedl společně s Martinem Fišerem jsou novými Senior Associates.

Jiří Mňuk je uznávaným specialistou na soutěžní právo a veřejnou regulaci. Má zkušenosti s šetřeními soutěžních úřadů a komplexními regulatorními otázkami napříč různými odvětvími, včetně telekomunikací, energetiky nebo veřejné dopravy. Poskytuje právní poradenství ve vztahu k řízením o porušení soutěžního práva, soutěžním a regulatorním notifikacím a otázkám veřejné podpory. Klienty zastupuje před českým soutěžním úřadem, Evropskou komisí a dalšími regulatorními orgány, jakož i před českými a unijními soudy. Za sebou má rovněž projekty týkající se výstavby a provozu telekomunikační či energetické infrastruktury. Právní poradenství poskytuje tuzemským i zahraničním klientům.

Mezi další povýšené patří Jakub Zámyslický. Ten je zkušeným expertem na oblast real estate, které se věnuje již více než patnáct let. Specializuje se na nemovitostní transakce, včetně provádění právních prověrek nemovitostí, a na komplexní právní poradenství ohledně developerských projektů týkající se zejména přípravy, realizace, správy, pronájmu a prodeje industriálních, kancelářských, retailových a rezidenčních projektů. Během své dosavadní praxe spolupracoval s významnými českými i mezinárodními společnostmi, včetně předních českých a mezinárodních developerů a fondů.

Sam Barnett

Skupinu CME, která provozuje TV Nova, povede Sam Barnett

Novým generálním ředitelem skupiny Central European Media Enterprises (CME), která provozuje TV Nova, bude od května bývalý generální ředitel mediální skupiny MBC Sam Barnett. Ve funkci nahradí stávajícího investičního ředitele PPF Didiera Stoessela. Ten zastával obě funkce zároveň od roku 2022.

Přečíst článek

Problematiku fúzí a akvizic si vezme na starost odbornice Pavlína Růžičková. Ta má bohaté zkušenosti rovněž s problematikou veřejných zakázek. V minulosti poskytovala poradenství v řadě M&A transakcí, včetně přeshraničních, zahrnující například akvizici mezinárodního řetězce prodejen nábytku či mezinárodního řetězce prodejen sportovního zboží, jakož i akvizic v odvětví automobilového průmyslu, vodárenství a energetiky. Specializuje se i na transakce s veřejným prvkem a poradenství v oblasti joint venture projektů v rámci veřejného sektoru. Komplexní poradenství poskytuje i v rámci akvizičních projektů - od strukturování transakce přes organizaci a realizaci due diligence, přípravu a vyjednání transakční dokumentace a řešení akvizičního financování až po vypořádání transakce.

Gabriela Hosnedl se specializuje na poradenství v oblasti M&A a korporátního práva. Během své kariéry se podílela na mnoha významných transakcích, a to jak na straně prodávajících, tak kupujících. Má zkušenosti s přípravou due diligence, strukturováním transakce, vypracováním transakční dokumentace a vyjednáváním klíčových podmínek realizace projektů. Dále se zaměřuje na corporate governance a vytváření holdingových struktur. Zkušenosti má však i s real estate či sporovou agendou.

Martin Fišer je odborníkem na právo veřejných zakázek s přesahem do oblasti ICT a závazkového práva, přičemž na klientských projektech působí v roli vedoucího právníka. Jeho expertiza zahrnuje přípravu komplexních právních analýz, přípravu zadávacích a smluvních dokumentací, právní podporu v zadávacím procesu a komplexní poradenství zadavatelům a dodavatelům veřejných zakázek. Martin má významné zkušenosti s náročnými typy zadávacích řízení, jako je soutěžní dialog či inovační partnerství.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme