Přípravy na velkou schůzku. Orbán by se měl „v blízké budoucnosti“ potkat se Zelenským

Kyjev a Budapešť pracují na organizaci schůzky ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského s maďarským premiérem Viktorem Orbánem, uvedl šéf kanceláře ukrajinské hlavy státu Andrij Jermak. Šlo by o první bilaterální schůzku obou lídrů od začátku ruské invaze na Ukrajinu loni v únoru.
Jermak uvedl, že o této věci hovořil s maďarským ministrem zahraničí Péterem Szijjártem. „Pracujeme na organizaci setkání obou vedoucích představitelů v blízké budoucnosti,“ napsal Jermak na sociální síti X. Sdělil také, že tak činí v návaznosti na rozhovor mezi Zelenským a Orbánem.
[[Twitter status: https://twitter.com/AndriyYermak/status/1740394085234671819?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Etweet]]
Orbán minulý týden uvedl, že přijal Zelenského návrh na schůzku během jejich krátkého setkání na inauguraci argentinského prezidenta Javiera Mileie 10. prosince. Maďarský premiér současně upozornil, že nejprve je nutné stanovit, o čem se bude jednat.
Je velmi důležité, aby Evropa neupadla zpět do své nerozhodnosti, řekl unijním lídrům na summitu v Bruselu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v projevu prostřednictvím videokonference. Prezidenti a premiéři EU si podle něj uvědomují, že není čas na polovičatá opatření nebo váhání. Evropa vždy dělala silná rozhodnutí a následně je i prováděla, uvedl ukrajinský prezident s tím, že je vděčný za takovou sílu v Evropě.
Zelenskyj: Putin letos nic nezískal, Evropa nesmí upadnout do nerozhodnosti
Leaders
Šlo by o první schůzku tohoto druhu od začátku ruské invaze v únoru loňského roku, připomněla agentura AP. Oba lídři se v uplynulých bezmála dvou letech setkávali pouze na mezinárodních fórech.
Vztahy mezi Zelenským a Orbánem jsou napjaté, protože Maďarsko opakovaně blokuje snahy Evropské unie o poskytnutí finanční pomoci Ukrajině a odmítá také jakékoliv dodávky zbraní Ruskem napadenému sousedovi. Orbán se rovněž staví proti tomu, aby Ukrajina získala členství v Evropské unii a NATO. Je také jedním z mála lídrů zemí EU, kteří v době, kdy Ukrajina bojuje proti ruské agresi, nepřijeli na oficiální návštěvu do Kyjeva.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.