První vozy Tesla sjedou z výrobní linky v Berlíně v listopadu

První vozy automobilky vyrobené v berlínské továrně Tesla by z výrobní linky měly sjet už příští měsíc. Dosažení plánovaných objemů by ale podle Elona Muska bude ještě nějakou dobu trvat.
Majitel společnosti Tesla věří, že výroba dostane od německých úřadů zelenou během několika týdnů. Poslední důležitá jednání s veřejností se konají 14. října. Po něm by mělo dojít i k rozhodnutí ministerstva životního prostředí. Jak uvedl braniborský ministr průmyslu jistota, že Musk dostane povolení na spuštění výroby je až 95procentní.
„Zahájení výroby je prvním, tím snazším krokem. Splnění plánovaných výrobních objemů, bude ale mnohem obtížnější,“ uvedl během svého projevu k zaměstnancům a také zhruba devíti tisícům svých fanoušků Elon Musk. O den otevřených dveří v berlínské továrně byl velký zájem a prohlédnout si výrobní linky přejeli lidé ze všech koutů Evropy.
Tesla oficiálně přesune své sídlo z kalifornského Silicon Valley do Texasu. Na valné hromadě akcionářů americké automobilky to oznámil generální ředitel společnosti Elon Musk.
Sídlo Tesly se přesune za Muskem do Texasu. V Kalifornii bylo draho
Zprávy z firem
K dosažení plánovaných výrobních objemů bude podle Muska obtížní i kvůli nedostatku lidí.
Miliardová investice do továrny na výrobu baterek
Musk podle serveru CNBC plánuje v berlínské továrně vyrobit pět až deset tisíc aut denně. Do konce příštího roku by se tam měli vyrábět i baterie, do níž má Tesla v plánu investovat až pět miliard eur.
Musk se rovněž postavil kritice, že továrna bude mít negativní dopad na životní prostředí s tím, že továrna má „relativně nízkou spotřebu vody“. Obyvatelé žijící poblíž továrny Tesla a některé ekologické skupiny Muskův záměr dlouhodbě kritizují. „Byl bych raději kdyby přestal vyrábět auta a spíš letěl na Mars,“ konstatoval například Manu Hoyer, zástupce místních, kteří se proti zpuštění výroby brání. Podle něj totiž automobilka znečišťuje zdroje pitné vody.
Šlachta zbohatne, ČSSD má velký problém
Politika
Na aukci Antium Aurum se prodaly staré mince za desítky milionů korun. Jsou staré peníze dobrým nástrojem na ochranu před inflací?
Milionové dukáty. Kvůli inflaci je o staré mince mimořádný zájem
Money
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.