Vítek definitivně vyhrál miliardový spor. V USA proti němu šli i bývalí manažeři Mostecké uhelné

Soudní spor v USA vedl proti českému miliardáři americký hedgeový fond Kingstown a také bývalí manažeři Mostecké uhelné společnosti Marek Čmejla a Jiří Diviš.
Americký odvolací soud zamítl žalobu proti realitní skupině CPI Property Group Radovana Vítka. Tu na společnost podal v dubnu 2019 americký hedgeový fond Kingstown a další strany včetně firem někdejších manažerů Mostecké uhelné společnosti (MUS) Marka Čmejly a Jiřího Diviše. Vyplývá to z tiskové zprávy, kterou skupina zveřejnila na svém webu.
Spor se týkal převzetí firmy Orco Property Group, kterým údajně Vítek připravil žalobce o více než miliardu dolarů (přes 24 miliard korun). CPI vinu dlouhodobě odmítala a odvolání protistran proti dřívějšímu zamítavému rozsudku ze září 2020 považovala za neodůvodněné.
Společnost CPI Property Group (CPIPG) realitního dravce Radovana Vítka si zajistila většinový podíl v rakouské firmě s Immo.
Realitní magnát Vítek ovládl další skupinu. Patří mu 80 procent rakouské s Immo
Reality
„CPIPG od prvního dne tvrdila, že žaloba nemá opodstatnění,“ řekl dnes generální ředitel Martin Němeček. „Jsme potěšeni dnešním rozhodnutím. Spravedlnosti bylo učiněno zadost,“ dodal.
Jádrem sporu je podle dřívějších informací Deníku N ovládnutí Orco Property Group Radovanem Vítkem. Podle žaloby poté, co část podílu ve skupině získal Kingstown Capital Management, Vítek vymyslel plán, jak skupinu skrytě ovládnout. Podle žaloby poté vytuneloval její nejhodnotnější části, přičemž nemovitosti prodával pod cenou třetím subjektům, které podle žaloby skrytě ovládal. Žalobci požadovali po Vítkovi kolem 70 miliard korun, což byl trojnásobek údajné škody.
Osmý nejbohatší Čech se stane faktickým vládcem obří rakouské realitní skupiny Immofinanz, která jeho CPI Property Group velmi často konkurovala. Antimonopolní úřady ve všech zemích ale spojení obou skupin odsouhlasily.
Miliardář Radovan Vítek si plní sen. Ovládne rakouskou skupinu Immofinanz
Leaders
Letošní Osobností PR je Ladislav Šticha, talentem Jakub Ghanem. Nejlepší agenturou je MSL Czech Republic a ocenění Projekt roku mají Česká asociace pojišťoven a Hero & Outlaw.
PROHLÉDNĚTE SI: Hlavní ceny za marketing a PR Zlatý středník vyhráli Šticha, MSL a agentura Hero & Outlaw Hanče a Půra
Filantropie
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.