Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Řehák z Directu staví miliardovou síť autoservisů

Pavel Řehák, spolumajitel pojišťovny Direct
pojišťovna Direct
Tereza Zavadilová

Pojišťovna Direct, což je první česká online pojišťovna, buduje síť autoopraven a autoslužeb. Cílově by měla mít miliardový obrat, jak serveru newstream.cz potvrdil majitel Directu Pavel Řehák. „Chceme se dostat na pět, šest miliard korun v obratu, což je cesta na dva, tři roky,” dodal. 

Pavel Řehák, spolumajitel pojišťovny Direct Tereza Zavadilová

Projekt spustila pojišťovna letos na jaře a zatím má velmi dobré ohlasy. „Už jen to, že jsme se klientů, kteří měli bouračku v Praze, ptali, zda vůz chtějí nechat opravit u nás, mělo velký efekt,” říká šéf tuzemské pojišťovny. Projekt Direct Auto vede Petr Lehký, který dříve působil jako šéf TUkas Group a úvod své pracovní cesty trávil ve Škoda Auto. První firmou, kterou Direct koupil, je Autotrio Praha v Modřanech. „Poskládali jsme tým kombinací lidí z autobyznysu a lidí z jiných sektorů, abychom kombinovali pohledy, a zatím to vypadá velmi dobře,” poznamenal Řehák.

Smyslem projektu podle Řeháka není cenový dumping. „Určitě není smyslem mít cenovou válku. Stejně jako v jiných odvětvích nám jde o zlepšení klientského zážitku, řešíme dopravu auta, bouračky, mobilitu obecně - a pak jde o poměr mezi cenou a výkonem, nikoli o nejlevnější řešení se špatnou kvalitou,” vysvětlil Řehák. 

Direct má aktuálně asi 400 tisíc zákazníků v oblasti povinného ručení. Loni dosáhla objemu 2,2 miliardy předepsaného pojistného. Pojišťovna Direct patří do skupiny Vigo Investments, stejně jako Fidoo, které působí v B2B byznysu a nabízí řešení pro firemní vyúčtování.

Foto: Direct pojišťovna

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Marek Dospiva z Penty

Penta loni vydělala přes 15 miliard, nejvíce od svého založení

Přečíst článek
Doporučujeme