Řidiči tesly měli problém. Kvůli aplikaci se nedostali do vozu

Kolem pěti hodin trval problém aplikace, bez níž řidiči nedokážou ani otevřít dveře auta. Do řešení se vložil i zakladatel nejcennější automobilky světa Elon Musk.
„Moje aplikace na iPhonu hlásí chybu 500 a nemůžu se spojit se svým modelem 3 v korejském Soulu. Ale vypadá to na globální problém,“ uvedl na Twitteru majitel Modelu 3 od Tesly Jaehwan Cho.
[[Twitter status: https://twitter.com/elonmusk/status/1461807570138640387?s=20]]
„Zkontrolujeme to,“ okamžitě zareagoval zakladatel nejcennější automobilky světa Elon Musk v odpovědi na tweet. Korejský řidič zdaleka nebyl sám a podle serveru BBC se do své tesly nedostaly stovky řidičů po celém světě. Aplikace totiž nahrazuje klasický klíček a když nefunguje, řidič se do auta jednoduše nedostane. Na dotaz newstream.cz, zda nečelil podobným problémům, odpověděl například známý uživatel tesly Radek Špicar, že se s autem také nemohl spojit.
[[Twitter status: https://twitter.com/R_Spicar_SP_CR/status/1461979253080219655?s=20]]
Po několika hodinách Musk na sociální síti oznámil, že aplikace je zase plně funkční a že za jejím pádem stálo chybné nastavení sítě ze strany Tesly. „Omlouváme se a pracujeme na tom, aby se to již nikdy nestalo,“ tweetoval posléze nejbohatší muž planety.
Téměř anekdotický případ představuje novou sadu problémů, které řidiče nejspíš budou očekávat s přechodem na chytřejší a chytřejší automobily.
Podnikatelský inovátor a nejbohatší člověk na světě Elon Musk, který je známý pro svojí prostořekost na sociálních sítích, si opět „pustil pusu na špacír”. Kritika senátora Bernieho Sanderse za jeho postoj k daním jen zrychlila už tak volný pád akcií automobilky Tesla, v níž je Musk stále největším podílníkem.
Musk tweetuje a akcie Tesly odepsaly už pětinu ze svého maxima
Leaders
Americký výrobce elektromobilů Rivian se hlásí o slovo. Dnes se s jeho akciemi začne obchodovat na burze Nasdaq. Konkurent Tesly upsal cenné papíry za téměř 12 miliard dolarů a zařadil se tak mezi desítku nejhodnotnějších IPO v USA.
Rivian se vřítil na burzu. Rodí se druhá Tesla v segmentu užitkových vozů
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.