Šéf českého T-Mobilu Lorenzo po pěti letech končí. S kauzou zmizelých iPhonů za miliardy to podle firmy nesouvisí

Stávající generální ředitel českého T-Mobilu a Slovak Telekomu Jose Perdomo Lorenzo končí. Od ledna bude odpovědný za strategii a transformaci celé skupiny Deutsche Telekom. Děje se tak v době, kdy česká pobočka T-Mobile přišla o miliardy kvůli dodávkám elektroniky Apple pro zkrachovalý e-shop Mamut. Lorenzův odchod s kauzou zmizelých iPhonů a AirPodů za miliardy podle mluvčí T-Mobilu Patricie Šedivé nijak nesouvisí.
Jose Perdomo Lorenzo bude nově řídit transfomaci Deutsche Telekom. Podřízený bude přímo generálnímu řediteli skupiny Timotheovi Höttgesovi. Nástupce dosavadního šéfa české pobočky T-Mobile bude firma hledat v tendru.
Tato změna ve vedení se odehrává v době, kdy česká pobočka T-Mobile přišla o nejméně 2,5 miliardy korun kvůli dodávkám elektroniky značky Apple do e-shopu Mamut, uvedl server iROZHLAS.cz. „S kauzou Mamut odchod nejvyššího manažera z české pobočky nesouvisí,“ řekla serveru mluvčí společnosti T-Mobile Patricie Šedivá.
E-shop Mamut letos na jaře zkrachoval poté, co vyšlo najevo, že z něj zmizelo přes sto tisíc mobilů a přes 360 tisíc sluchátek v hodnotě až kolem pěti miliard korun. Hlavním dodavatelem e-shopu byl právě T-Mobile a patří také k největším věřitelům v současném insolvenčním řízení.
Lorenzo nastoupil do T-Mobilu v říjnu 2018. Do firmy si přinesl více než dvacetiletou manažerskou praxi. Za jeho působení se zvýšilo 5G pokrytí populace, vzrostl počet gigabitových přípojek a rozrostlo se také optické připojení (FTTH). Významným krokem byla také transformace a spojení oddělení napříč českým a slovenským trhem.
V českém T-Mobilu strávil pět let
„V českém T-Mobilu jsem strávil pět let a nebude to lehké loučení. Za tu dobu jsme si prošli několika globálními krizemi, které se nám podařilo zvládnout především díky skvělým lidem, jenž v T-Mobile pracují a neustále ho posouvají dál. Nebude se mi lehce loučit ani s Českou republikou, již jsem si pro její dech beroucí historická místa a úžasné přírodní scenérie velice oblíbil, ani se Slovenskem, kam jsem často jezdil,“ uvedl Lorenzo.
Lorenzo svou kariéru začal v roce 1996 jako technik ve společnosti Spanish Sener Engineering & Systems a později v Boeing Company v USA. V roce 2000 se stal management konzultantem ve španělské pobočce McKinsey & Company, o šest let později se jeho působištěm stala skupina Telefónica, kde se postupně stal ředitelem pro elektronické zdravotnictví a bezpečnost. Poté odešel do skupiny Millicom, kde naposledy zastával funkci generálního ředitele Tigo Paraguay.
Operátorovi Vodafone klesl ve fiskálním roce končícím letos na konci března v ČR zisk o 27 procent na 933 milionů korun. Tržby vzrostly o 3,7 procenta na 20,55 miliardy korun. Ziskovost ovlivnila energetická krize i vysoká inflace spolu s nutností investovat do splnění licenčních požadavků. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.
Zisk Vodafonu spadl pod miliardu. Kvůli inflaci i energetické krizi
Zprávy z firem
T-Mobile je se 6,4 miliony zákazníky největší mobilní operátor v ČR. Svou 5G sítí pokrývá 57 procent populace a dlouhodobě se zaměřuje také na budování a rozvoj optické infrastruktury.
Operátorovi T-Mobile klesl v letošním prvním pololetí provozní zisk o 6,2 procenta na 5,8 miliardy korun. Tržby naopak stouply o 5,7 procenta na 15,4 miliardy korun, oznámila firma, která je podle počtu klientů největší firmou na trhu v Česku.
T-Mobilu klesl pololetní zisk. Jeho Magenta TV má čtvrt milionu uživatelů
Zprávy z firem
Chytrý telefon se stal na cestách nezbytným společníkem, jak si ale zajistit funkční data bez účtu za tisíce? Za pomoci moderních technologií se dají v zahraničí sehnat data již za stokorunu na týden.
Mobilní data mimo EU za stovku na týden? Jde to
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.