Šmírovat Muskovo letadlo nelze. Twitter otočil a účet zrušil

Všechno je jinak. Twitter zrušil účet sledující na základě veřejně dostupných letových údajů polohu soukromého letadla Elona Muska, který společnost v říjnu koupil za 44 miliard dolarů (jeden bilion korun). Účet, který založil americký vysokoškolák Jack Sweeney, nasbíral přes půl milionu sledujících. Musk přitom sliboval, že účet nezakáže. Informoval o tom zpravodajský server CNBC.
„Zdá se, že účet je pozastavený,” napsal dnes Sweeney na Twitteru. Uživatele vyzval, aby ho sledovali na jiných platformách.
Elon Musk už není nejbohatším člověkem na světě, píše server CNBC. Z čela dvou různých žebříčků miliardářů ho sesadil král luxusu Bernard Arnault, šéf módního impéria LVMH.
Elon Musk už není nejbohatší. Přeskočil ho král luxusu Arnault
Leaders
Musk se opakovaně nechal slyšet, že chce chránit svobodu projevu na sociální síti. Začátkem listopadu na Twitteru napsal, že je natolik zarytým zastáncem svobody projevu, že účet pro sledování letadel nezakáže, třebaže jej označil za „přímé ohrožení osobní bezpečnosti”.
Filtrovaná důvěra
Interně však zaměstnanci Twitteru asi dostali jiné instrukce, napsal server CNBC. Sweeney 10. prosince sdílel vlákno tweetů, v němž tvrdil, že jeho účet byl částečně zakázán – mohl publikovat příspěvky, ale jejich dosah byl omezený.

Sweeney dále uvedl, že mu jeden ze zaměstnanců Twitteru poslal snímek obrazovky, na kterém Ella Irwinová, která ve společnosti zodpovídá za budování důvěry a bezpečnosti (Trust and Safety), svůj tým vyzývá, aby na účet uplatnil silný filtr. Rada pro budování důvěry a bezpečnosti, poradní skupina složená ze stovky nezávislých odborníků a lidskoprávních aktivistů, byla v pondělí rozpuštěna.
Spoluzakladatel a bývalý ředitel Twitteru Jack Dorsey připustil, že v řízení firmy pochybil. Je to další střípek v kauze Twitter Files. Navíc Dorsey uvedl, že problémy Twitteru nezmizely.
Chyboval jsem, přiznal bývalý šéf Twitteru Dorsey
Leaders
Sweeney dále provozuje také účty věnované sledování soukromých letů dalších veřejně známých osobností, jako jsou někdejší šéf Microsoftu Bill Gates, bývalý prezident Donald Trump a šéf společnosti Meta Mark Zuckerberg. Účet na Instagramu věnovaný sledování letů Elona Muska je stále aktivní.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.