Soros těží z růstu akcií. Zvýšil svůj podíl v Amazonu. Portfolio rozšiřuje o Teslu

Miliardář a filantrop George Soros zvýšil přes svůj fond Soros Fond Managment podíl akcií ve velkých technologických firmách. Stalo se tak před sérií růstů akcií těchto firem v uplynulých čtyřech týdnech. Zvýšil podíl v největším e-shopu na světě Amazonu, softwarové společnosti Salesforce a konglomerátu Alphabet, informuje agentura Bloomberg.
Soros také nově do svého portfolia zahrnul akcie Tesly miliardáře Elona Muska v hodnotě 20 milionu dolarů. Tato částka ale reprezentuje jen 0,4 procenta z celkového akciového portfolia George Sorose, které má hodnotu 4,6 miliardy dolarů. Hodnota portfolia ve druhém čtvrtletí klesla o 664 milionu dolarů.
Akcie technologických firem prudce vzrostly
Zároveň přidal více než 201 milionů dolarů v podílech akcií American Campus Communities, což je největší developer studentského bydlení v USA. Jeho dalším novým přírůstkem jsou cenné papíry investiční společnosti Alleghany v hodnotě 168 milionu dolarů.
Akcie technologických firem byly od začátku roku v medvědím trhu. Medvědím trhem se nazývá trh, jehož ceny mají klesající tendenci. Nyní ale jejich hodnota během uplynulých čtyřech týdnech prudce vzrosta. Zaznamenaly tak nejdelší nárůst od listopadu. Index Nasdaq 100 vrostl o 20 procent od svého minima v polovině června. Například akcie Amazonu se prodávají za 143,55 dolarů (3406 korun) za akcii, cenné papíry Tesly pak za 900 dolarů (21358 korun).
Ruská invaze na Ukrajinu může znamenat začátek třetí světové války, řekl americký miliardář a filantrop maďarského původu George Soros na Světovém ekonomickém fóru (WEF) ve švýcarském Davosu. Nejlepším způsobem, jak zachovat svobodnou civilizaci, je podle něj porazit ruského prezidenta Vladimira Putina, a to okamžitým vypnutím plynu, upozorňuje agentura Bloomberg.
Soros: Evropa má silnou vyjednávací pozici. Plyn by měla vypnout, dokud to Putina bolí
Leaders
Soros má většinu majetku v nadaci
Investiční firma miliardářského filantropa spravovala od začátku roku majetek v hodnotě více než 28 miliard dolarů včetně veřejného i soukromého kapitálu. Soros své jmění investoval do podpory skupin, které podporují spravedlnost, demokracii, lidská práva a progresivní politické myšlení skrze svou nadaci Open Sociaty Foundations.
Do svého filantropického úsilí již investoval miliardy dolarů a většina jeho majetku patří jeho nadaci. Daleko více než Sorosově rodině. Jeho osobní majetek má podle Indexu miliardářů agentury Bloomberg hodnotu 8,5 miliard dolarů.
Čína čelí hospodářské krizi, nechal se slyšet americký finančník a miliardář George Soros. A je to kvůli realitnímu boomu, který loňský rok zakončil velkým třeskem - kauzou Evergrande.
Čína čelí hospodářské krizi. Důvěra lidí je po eskapádě Evergrande otřesena, tvrdí Soros
Money
Investiční firma Berkshire amerického miliardáře Warrena Buffetta vykázala za druhé čtvrtletí kvůli propadu akciových trhů čistou ztrátu 43,8 miliard dolarů. Minulý rok měla firma ve stejném období čistý zisk 28,1 miliardy dolarů. Informovala o tom agentura Reuters.
Buffettova firma prodělala 43 miliard dolarů. Může za to pokles akcií Applu
Leaders
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.