Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Stamiliony dolarů jen létají. Tim Cook akcie Applu z bonusů posílá hned dál

Tim Cook, šéf Applu
ČTK

Šéf americké technologické společnosti Apple Tim Cook patří mezi nejlépe placené manažery. Jen na bonusech za posledních deset let, kdy převzal vedení firmy po Stevu Jobsovi, získal přes pět milionů akcií Applu. Většinu ale prodal.

Podle záznamů americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) většinu bonusových akcií prodal, celkem za více než 750 milionů dolarů (16,8 miliardy korun), napsal zpravodajský server BBC.

Část odměny závisela na tom, zda akcie Applu překonají za poslední tři roky výkon nejméně dvou třetin firem z indexu S&P 500. Tato podmínka byla splněna, akcie Applu za poslední tři stouply o 191,8 procenta. Od té doby, co Cook firmu vede, si připsaly 1200 procent.

Z šéfa miliardářem

Nyní šedesátiletý Cook pobíral vysoké odměny každý rok a stal se dolarovým miliardářem. Jeho majetek nyní podle žebříčku agentury Bloomberg činí 1,5 miliardy dolarů. Šéf Applu nicméně v roce 2015 řekl, že se plánuje před svou smrtí většiny majetku zbavit. Veřejně několikrát promluvit o svých obavách ohledně viru HIV, který způsobuje nemoc AIDS, změn klimatu či lidských práv.

Elon Musk

Milionoví manažeři. Nejvíc bere Elon Musk

Více než šest miliard v rámci opčního programu získal Elon Musk z Tesly. Ale i další supermanažeři si přišli na dost peněz, uvádí žebříček Bloombergu.

Přečíst článek

Ze žádosti podané u SEC dříve tento týden vyplývá, že šéf Applu daroval akcie Applu v hodnotě téměř deset milionů dolarů na charitu. Příjemce daru není uvedený.

Společnost Apple, která vyrábí přístroje iPhone, iPad či MacBook, má nyní tržní hodnotu téměř 2,5 bilionu dolarů. Loni se Cook s firmou dohodl na dalším platovém ohodnocení do roku 2026.

Společnost Apple vyšetřuje německý antimonopolní úřad. Zaměří se na její praktiky ohledně jejího obchodu s aplikacemi.

Apple ustoupil vývojářům aplikací, přijde o část příjmů

Americká společnost Apple se rozhodla ustoupit ve sporu s vývojáři a po dohodě s nimi umožní, aby tvůrci aplikací mohli přímo kontaktovat zákazníky a informovat je o jiných možnostech platby než přes virtuální obchod App Store, který patří Applu.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme