Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Starmer: Ocel vyrobená v Británii bude páteří obnovy země

Starmer: Ocel vyrobená v Británii bude páteří obnovy země
Profimedia
 ČTK

Britská vláda přebírá kontrolu nad ocelárnou British Steel ve Scunthorpe, dosud vlastněnou čínskou firmou Jingye Group.

Britský parlament v sobotu na mimořádném zasedání schválil, aby vláda převzala kontrolu nad ocelárnou British Steel vlastněnou čínskou firmou Jingye Group. Informoval o tom zpravodajský server BBC.

V areálu ocelárny ve Scunthorpe byli v sobotu večer vládní úředníci připravení převzít kontrolu nad firmou, uvedla BBC. Opatření má zabránit uzavření vysokých pecí v závodě, který zaměstnává 2700 lidí.

Jde o přechodné opatření před případným úplným znárodněním, dodala BBC. Podle ministra průmyslu Jonathana Reynoldse by vláda v případě potřeby odkoupila společnost za „spravedlivou tržní cenu“. „V tomto případě je tržní hodnota fakticky nulová,“ dodal.

Premiér Keir Starmer krok vlády označil za nutný pro záchranu britského ocelářství a pracovních míst. Po schválení zákona prohlásil, že ocel vyrobená v Británii bude „páteří obnovy země“ a že průmysl, který byl dříve „pýchou britské historie“, se má stát i její budoucností.

Starmer se v sobotu setkal se zaměstnanci a vyjádřil jim podporu. Napětí mezi zaměstnanci a čínskými majiteli - společností Jingye - v posledních dnech rostlo. BBC uvedla, že při příjezdu vedení firmy do závodu v sobotu ráno nebyl jejich vůz vpuštěn přes závory.

Reynolds uvedl, že vláda byla ochotná poskytnout společnosti suroviny, aby provoz udržela, ale Jingye podle něj požadovala „nepřiměřenou kompenzaci“ a odmítla zaplatit za již objednané materiály. Zabránění uzavření závodu tak podle něj bylo v národním zájmu.

Britské ocelářství je v úpadku

Britská ocel dostane šanci. Parlament schválil částečné ovládnutí hutí British Steel

Britský parlament přerušil velikonoční přestávku kvůli mimořádné debatě o převzetí kontroly nad ocelárnou British Steel od jejích čínských vlastníků, protože labouristická vláda premiéra Keira Starmera bojuje za zachování posledního britského výrobce oceli.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme