Trojskou Dennyho vilu prodává miliardářský server
Nejdražší vilu Česka, která stojí na pozemcích vedle Trojského zámečku, nabízí i ikonické tržiště pro boháče JamesEdition. Ačkoli ceny nemovitostí v Praze rostou, takhle vila zlevnila.
Aktuálně nejdražší vilu v Česku, kterou má nyní v nabídce Re/Max G8, si postavil bývalý majitel autobazarů AAA Auto, Australan Anthony Denny. Ten svůj podíl před sedmi lety prodal a postupně se stáhl z Prahy. Dům je na trhu už čtyři roky a ačkoli ceny nemovitostí v Praze od té doby vzrostly někde až na dvojnásobek, prodejní cena vily klesla - zatímco v roce 2017 byla na trhu k mání za asi 390 milionů korun, nyní ji realitka nabízí za 306 milionů korun.
Čtyřpatrová vila v luxusní čtvrti má vnitřní bazén, parkoviště, vyhřívané mramorové podlahy i venkovní cesty, výhled na Prahu i do botanické zahrady a soukromou vinici.
Vilu má v nabídce nyní server JamesEdition, což je původem nizozemské tržiště luxusních věcí, krom realit nabízí třeba jachty, helikoptéry či sběratelské předměty.
Poptávka po luxusních nemovitostech v Dubaji v prvním pololetí nebývale vzrostla, což vedlo i ke zvýšení cen.
Trh s luxusními nemovitostmi v Dubaji táhnou bohatí Evropané
Money
Zapamatujte si datum 4. září. To se u nás otevře první virtuální galerie v takzvaném metaprostoru, která nabídne možnost nákupu digitálních originálů známých pod zkratkou NFT. "Možnosti virtuálních světů pro umělce a umění jsou takřka neomezené," říká galeristka Olga Trčková, jejíž DCS Gallery v Dlouhé otevře svou virtuální "pobočku".
Sázejte na velká jména, pak se u digitálního umění nespálíte, radí galeristka Olga Trčková
Leaders
Ceny nemovitostí jsou v Česku nadhodnoceny o 20, v některých regionech až o 25 procent, odhaduje Česká národní banka. To však neznamená, že by byly předražené, připomíná její viceguvernér Marek Mora.
Covid přinesl zvláštní situaci. Nájmy jdou dolů, ale ceny bytů rostou
Money
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.